x

هزینه عمل بینی قوزدار

هزینه عمل بینی قوزدار در ایران ۵٫۵ میلیون تومان ،هزینه عمل بینی قوزدار در هند ۷ میلیون تومان ،هزینه عمل بینی قوزدار در ترکیه ۹ میلیون تومان ، هزینه عمل بینی انحراف دار ، هزینه عمل بینی گوشتی ، هزینه عمل بینی استخوانی

آخرین نرخ عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی در سال 98 (شهریور 98) - هزینه عمل بینی قوزدار

کشور     متوسط هزینه عمل بینی قوزدار
 (میلیون تومان)
ایران     5.5
هند     7
ترکیه     9
مکزیک     10
اسپانیا     13
بلژیک     15.5
یونان     16.5
ایالات متحده آمریکا     17
انگلستان     23
فرانسه     23
امارات متحده عربی     27
سوئیس     35

با مقایسه کیفیت جراحی و نیز قیمت ها ، هموطنان عزیز خارج از کشور بهتر است در صورتی که  تصمیم به عمل بینی دارند، آن را در ایران انجام دهند.

هزینه رینوپلاستی، هزینه عمل بینی، محاسبه هزینه جراحی زیبایی بینی. ... زمانی که عمل بینی جهت رفع مشکل تنفسی انجام میشود دلیل عمده آن انحراف تیغه بینی ...

 رینوپلاستی بینی گوشتی  قیمت بین 4 تا 6 میلیون تومان در کلینیک جراحی بینی تهران

هزینه جراحی بینی استخوانی قیمت بین 5 تا 7 میلیون تومان

هزینه عمل بینی ترمیمی بین 5 تا 7 میلیون تومان

هزینه عمل جراحی بینی عروسکی بین 5 تا 7 میلیون تومان

 در جدول زیر قیمت ها به صورت تقریبی آورده شده است:
کشور    متوسط هزینه رینوپلاستی
 (میلیون تومان)
ایران     5.5 میلیون تومان
هند    7 میلیون تومان
ترکیه    9 میلیون تومان
مکزیک    10 میلیون تومان
اسپانیا    13 میلیون تومان
بلژیک    15.5 میلیون تومان
یونان    16.5 میلیون تومان
ایالات متحده آمریکا    17 میلیون تومان
انگلستان    23 میلیون تومان
فرانسه    23 میلیون تومان
امارات متحده عربی    27 میلیون تومان
سوئیس   35 میلیون تومان

انتخاب جراح بینی در جراحی بینی یک امر بسیار مهم است .اگر از نتیجه بینی خود راضی نباشید و جراحی بینی تان موفقیت آمیز نباشد ،تا یک سال نمی توانید هیچ اقدامی جهت زیبایی بینی انجام دهید .

بینی‌های گوشتی به بینی‌هایی اطلاق می‌شود که پوست روی بینی‌ ضخامتی بیش از اندازه داشته باشد. اگر بینی‌ را به دو نیمه بالایی و پایینی تقسیم کنیم، پوست قسمت پائین یا نوک بینی‌ ضخامت بیشتری نسبت به نیمه بالایی دارد. ضخامت پوست تا حد زیادی به وجود غدد چربی‌ درون آن بستگی دارد، هرچه این غدد بیشتر و بزرگتر باشند، پوست ضخیم‌تر به نظر می‌رسد. این پوست‌ها خصوصیتشان چرب بودن بیش از حد آنان است. شاید دیده باشید که در روی پوست قسمت پایین بینی‌ برخی‌ افراد دانه‌های سیاه رنگی‌ وجود دارد. در حقیقت این دانه‌ها، چربی‌هایی هستند که هنگام خروج از پوست و در مجاورت هوا به رنگ سیاه در می‌آیند. در افرادی که پوست ضخیم و چرب دارند این دانه‌ها بیشتر دیده می‌شود. بنابراین خصوصیت بینی‌های گوشتی ضخیم بودن پوست آنهاست که باعث بزرگ و حجیم شدن قسمت پایینی آن می‌گردد. همچنین نوک بینی‌ نیز افتادگی دارد.

پولیپ بینی بیماری شایعی است که همراه و یا بدون آلرژی بینی دیده می شود. بیشتر بیماری بزرگسالان است و بین سنین ۲۰ تا ۶۰ سالگی پدیدار میگردد ولی در کودکان هم گاهی مشاهده میشود. شیوع آن در زن و مرد هم یکسان است. پولیپ ها در حقیقت تورم و التهاب مخاط پوشاننده بینی هستند که به شکل دانه های شفاف انگور درمیایند و نرم میباشند.

پولیپهای التهابی معمولا دو طرفه اند و اگر یکطرفه دیده شوند باید به فکر موارد دیگر مثل تومورها بود. علت ایجاد آن دقیقٱ معلوم نیست ولی با عواملی مثل آلرژی، حساسیت به آسپیرین، آسم، عفونت مزمن و محرک هایی مثل سیگار و آلودگی هوا در ارتباط است. اگر پولیپ در کودکان دیده شود باید به بیماریهای زمینه ای مثل فیبروز سیستیک، که عمدتٱ یک بیماری ریوی و تنفسیست، فکر کرد.

علائم مهم و آزار دهنده آن بیش از همه گرفتگی بینی است. در کنار آن اشکال در بویایی، عفونت و ترشح از بینی و یا پشت حلق، سرفه، بخصوص در کودکان، و سردرد است.

درمان پولیپ بینی در ابتدا دارویی و پرهیز از عوامل حساسیت زاست. درمان عفونت سینوس و بینی ، استفاده از کورتون موضعی به شکل اسپری ها در کاهش آنها مؤثر است. در موارد مقاوم جراحی توصیه می شود که امروزه بدون دادن برش روی پوست و بوسیله آندوسکوپ و از راه بینی انجام می شود. در زمان جراحی از لیزر هم میتوان استفاده کرد ولی باید دانست که لیزر تنها یک وسیله است و در جراحی بکار می رود و نه اینکه روشی مستقل از جراحی باشد.

احتمال عود پولیپ بینی بالا می باشد ، زیرا علت به وجود آمدن آن حساسیت بینی می باشد بنابراین اقدامات از بین بردن آن باید سریع تر صورت پذیرد .

همزمان با کوچک کردن شاخکهای بینی و اصلاح انحراف تیغه بینی می توان پولیپ را برداشت و این عارضه را از بین برد .

 

هزینه-عمل-جراحی-زیبایی-بینی-گوشتی در تهران  / قیمت عمل بینی و هزینه جراحی زیبایی بینی
هزینه جراحی بینی ، استعلام قیمت جراحی بینی ، هزینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی شامل دستمزد مصوب شده جراح و دستمزد متخصص در اتاق عمل و دارو و وسایل جانبی هزینه اتاق عمل برای جراحی زیبایی بینی ، هزینه بخش بستری و دستمزد پرستاران و تکنسین های اتاق عمل جراحی زیبایی بینی میباشد .
هزینه عمل جراحی بینی بسته به نوع جراحی بینی می تواند فرق داشته باشد . به طور کلی بینی های گوشتی و بزرگ هزینه بیشتری دارند . همچنین هزینه جراحی ترمیمی از جراحی زیبایی بینی معمولی بیشتر است . این هزینه بر اساس جدولی محاسبه شده و به صورت یک عدد کلی به شما ابلاغ میگردد

مقایسه هزینه جراحی زیبایی بینی در ایران و سایر کشور ها

فارغ از اینکه کیفیت جراحی زیبایی بینی در کشور ما -اگر توسط جراح با تجربه و کارآزموده انجام شود- قابل مقایسه با اکثر جراحان کشورهای دیگر نیست و به واقع ما در بسیاری از قسمت ها نتایج بهتری از لحاظ زیبایی و کارکردی بینی داریم. یک مزیت دیگر در ایران هزینه پایین جراحی بینی، در مقایسه با سایر کشورها است.
مقایسه هزینه جراحی زیبایی بینی در ایران و سایر کشور ها
جراح و متخصص گوش، حلق بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت با نگاهی اجمالی حدود قیمت های جراحی بینی را در اختیار شما قرار داده است که در مطلب زیر می خوانید.

 اگر بخواهید جراحی بینی انجام دهید باید به زیبایی و ظرافت کار همراه با تنفس عالی توجه داشته باشید. بعد از آن قیمت حدودی عمل جراحی را در ایران را با سایر جراحان کشورهای دیگر مقایسه کنید.


با مقایسه کیفیت جراحی و نیز قیمت ها ، هموطنان عزیز خارج از کشور بهتر است در صورتی که  تصمیم به عمل بینی دارند، آن را در ایران انجام دهند.

توجه :

*قیمت های اعلام شده ، متوسط هزینه جراحی بینی است و بسته به مورد، ممکن است هزینه های عمل در کشورهای ذکر شده کمتر یا بیشتر از نرخ اعلام شده باشد .

*هزینه ها با توجه به نرخ دلار در زمستان 94 محاسبه شده است .

در رابطه با قیمت و هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی در تهران و ایران می توان گفت که عمل رینوپلاستی از جمله عمل های سنگین و پرمخاطره ای است که هزینه بالایی نیز در بر خواهد داشت .

بسته به نوع بینی و منطقه ی جغرافیایی کلینیکی که در آن جراحی بینی انجام می شود ، هزینه جراحی بینی تعیین می گردد .

به طور معمول یک عمل زیبایی بینی بین ۲ الی ۲۰ میلیون تومان در ایران هزینه خواهد داشت .
هزینه ی رینوپلاستی بینی گوشتی :

بینی گوشتی به دلیل داشتن غضروف های ضعیف و نازکتر و پوستی با ضخامت بیشتر ، انجام عمل جراحی آن نسبت به بینی استخوانی ،  با هزینه کمتری انجام می شود ، زیرا در این نوع بینی ها ، پزشک متخصص ، باید با تقویت غضروف ها به شکل دهی بینی اقدام نماید ، لذا با توجه به منطقه ای که کلینیک انتخابی بیمار در آن واقع شده ، دز حال حاضر هزینه ی رینوپلاستی بینی گوشتی ، ۴ الی ۷ میلیون تومان برای فرد متقاضی این نوع جراحی ، هزینه خواهد داشت .
بیمه و رینوپلاستی بینی گوشتی  :

با توجه به اینکه چه نوع تغییر و اصلاحی در بینی باید صورت پذیرد ، تحت پوشش بودن یا نبودن آن باید از شرکت بیمه ای که تحت پوشش آن قرار دارید ، پرسیده شود زیرا معمولا شرکت های بیمه ؛ هزینه ی عمل انحراف تیغه ی بینی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند ، اما جراحی بینی تنها به قصد زیبایی تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد .

عوامل مختلفی بر قیمت عمل بینی تاثیر گذار است از جمله این عوامل محدوده جغرافیایی (محل انجام عمل جراحی) ، نوع بینی، استفاده یا عدم استفاده از غضروف یا پروتز اضافی، عمل ترمیمی بینی یا عمل برای اولین بار، بیمارستان و … در قیمت نهایی عمل بینی تاثیر گذار است.

هزینه عمل بینی شامل هزینه بیمارستان و اتاق عمل، داروها و وسایل مصرفی و دستمزد جراح و متخصص بیهوشی می باشد. از آنجایی که نوع بینی افراد مختلف و شرایط عمل بینی آنها با یکدیگر متفاوت می باشد بنابراین برآورد هزینه بدون معاینه حضوری امکان پذیر نیست.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد. هزینه های معقول در سال ۹۸ با توجه به گفته ها بین ۸ تا ۱۰ میلیون است.
هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است. هزینه جراحی بینی گوشتی در سال ۹۸ بین ۸ تا ۱۰ میلیون متغیر است اما باز هم باید گفت قیمت های پایین تر و بالاتر از این نیز ممکن است وجود داشته باشد.
هزینه جراحی زیبایی بینی با لیزر

لیزر در زمینه های مختلف پزشکی استفاده های زیادی دارد اما در عمل بینی استفاده از لیزر معنی ندارد. استفاده از لیزر در برداشتن قوز بینی و یا انحراف بینی و حتی افتادگی نوک بینی هیچ جایگاهی ندارد و جنبه تیلیغاتی دارد. پس حتی نمی توان هزینه ای نیز برای این نوع عمل در نظر گرفت.

معمولا اولین نکته ای که ذهن فردی که تصمیم به انجام جراحی بینی را درگیر می کند هزینه جراحی زیبایی بینی است. قطعا شما نیز هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی را شنیده اید. سوال اینجاست که چه فاکتورهایی بر هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد؟

در سال ۹۸ ممکن است شما جراحی را سراغ داشته باشید که با ۳ میلیون بینی را جراحی می کند و یا جراحی که ۲۵ میلیون هزینه برای عمل بینی در نظر می گیرد. اما سوال اینجاست چه هزینه ای معقول است؟

برای برخی افراد هزینه جراحی بینی بسیار بالا و چشمگیر است و می خواهند با کمترین مبالغ جراحی بینی انجام دهند. اما از آنجایی که بینی در ظاهر فرد بسیار موثر است توصیه می شود نهایت دقت در انجام این عمل و انتخاب جراح صورت گیرد.
عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:
# تجربه جراح

با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.
# نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.
# منطقه جغرافیایی

مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.
آیا عمل بینی ارزان ارزشش را دارد؟

همانطور که گفته شد عمل بینی با ۳ میلیون نیز انجام می شود اما این عمل توسط چه جراحانی انجام می شود؟ عمل بینی ارزان می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. رزیدنت هایی که به تازگی شروع به جراحی بینی کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افراد می تواند ریسک بالایی داشته باشد.

یکی دیگر از عوامل عمل بینی ارزان، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. برخی از جراحان زیبایی عمل های بینی زیادی در یک روز انجام می دهند که این منجر به کاهش نرخ این جراحان می باشد که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش می یابد.


افراد زیادی به‌دلیل وجود نقص در ظاهر بینی، کسب اعتماد به نفس بیشتر، تغییر ظاهری و جلب رضایت دوستان و خانواده، بهبود روابط فردی و اجتماعی و... به عمل زیبایی بینی روی می‌آورند. عمل زیبایی بینی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران است که باید توسط پزشکی متخصص و متبحر انجام گیرد. پزشک متخصص زیبایی و پلاستیک بینی علاوه بر برطرف کردن عارضه‌هایی همچون قوز بینی، افتادگی نوک بینی، بزرگی حفره‌ها و... با رعایت تناسب اجزای صورت با بینی بهترین نتیجه را رقم می‌زند. با این حال، نوع بینی بر الگوی عمل پزشک تاثیرگذار است.

در اصطلاح زیبایی، دو نوع بینی وجود دارد:

بینی گوشتی

بینی استخوانی

    از جمله مشخصه‌های بینی گوشتی پهن بودن بینی، ضخیم و چرب بودن پوست، وجود جوش و ناصافی و ضعیف بودن غضروف است. در این نوع، معمولا نوک بینی دارای اشکال است، شکل آن ناخوشاند بوده و پره‌های بینی حالت پهن دارد.
    در بینی استخوانی پوست بینی نازک‌تر است، چربی کمتری وجود دارد و جوش‌دار و ناصاف نیست. در این نوع بینی غضروف‌ها بزرگ‌تر بوده و استحکام‌شان بیشتر است.

بینی‌های گوشتی

با عمل زیبایی به خوبی می‌توان بینی‌های گوشتی را اصلاح کرد و در صورت استفاده از تکنیک‌های جدید نتیجه مطلوب حاصل می‌شود و شکل بینی برگشت پیدا نمی‌کند. هدف پزشک از انجام عمل زیبایی روی بینی‌های گوشتی اصلاح اشکالات اسکلتی، فرم دادن به بینی و ایجاد تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت است. بنابراین اندازه بینی بسیار اهمیت دارد و باید متعادل باشد. همان‌طور که گفته شد پوست بینی‌های گوشتی ضخیم است. این ضخامت سبب می‌شود پوست قابلیت ارتجاعی کمی داشته باشد، پس در صورتی که اسکلت زیر بینی زیاد کوچک شود پوست به خوبی روی آن نمی‌خوابد و به آن نمی‌چسبد. در این حالت امکان برجستگی نوک بینی و جابه‌جایی غضروف‌ها وجود دارد و نتیجه پهن بودن سر بینی و در مواردی بدون فرم جلوه کردن آن است. از این رو پزشک باتجربه و ماهر با مدنظر قرار دادن عکس‌العمل پوست‌های ضخیم و چرب در بینی‌های گوشتی می‌تواند به گونه‌ای عمل کند که به نتیجه مطلوب و دلخواه دست یابد.

نکته درمورد بینی‌های گوشتی

زمان لازم برای فرم گرفتن بینی گوشتی پس از عمل طولانی و حدودا یک سال است زیرا تورم بعد از عمل در این نوع بینی مدت بیشتری به طول می‌انجامد. در این حالت پزشک می‌تواند از تزریق دارو (مثل آمپول‌های کورتیکواستروئیدی) در محل تورم برای سرعت بخشیدن به بهبود تورم بهره بگیرد.

بینی استخوانی چطور؟

پوست نازک بینی‌های استخوانی مهارت و ظرافت پزشک را بهتر بازنمایی می‌کند زیرا  در بینی‌های استخوانی هدف کاستن از حجم بینی و فرم دادن به آن است و کوچک کردن و متناسب ساختن بینی بیشتر روی اسکلت بینی تمرکز می‌یابد و بینی‌های استخوانی عکس‌العمل خوبی به اقدامات انجام شده نشان می‌دهند. شکل نهایی بینی در افراد با بینی استخوانی در نمای نیم‌رخ پس از 6 ماه قابل دیدن است و در تمام این مدت ورم بینی کاهش یافته و بینی کوچک می‌شود. به‌ندرت ممکن است با کسی برخورد کنیم که بینی او فقط گوشتی یا فقط استخوانی باشد و در اغلب یک بینی گوشتی-استخوانی وجود دارد و باید تکنیک‌های مناسب هر دو نوع به کار گرفته شود. با این حال، این مهارت و تخصص پزشک است که باتوجه به نوع بینی علاوه بر حفظ عملکرد بینی آمیزه‌ای از زیبایی خلق کرده و نتایج چشمگیری را به‌همراه می‌آورد.

جراحی بینی‌های گوشتی راحت‌تر است یا بینی‌های استخوانی؟

ساختمان بینی

بینی از پوشش خارجی متشکل از پوست و لایه عضلانی زیر آن، اسکلت بینی (استخوان+غضروف) و پوشش داخلی متشکل از مخاط و پوست تشکیل شده است. پوست به ویژه در قسمت پایین بینی نقش بسزایی در شکل دادن به بینی دارد و هرچه ضخامت آن کمتر و انعطاف‌پذیری آن بیشتر باشد، پزشک متخصص زیبایی بینی بهتر می‌تواند به بینی به‌ویژه نوک آن فرم دهد. بینی‌های استخوانی پوستی ظریف‌تر با قابلیت ارتجاعی بیشتری دارند. کیفیت پوست در بینی‌های گوشتی به‌ویژه در نوک بینی کمتر از بینی‌های استخوانی است.

عمل زیبایی بینی به مهارت زیادی نیاز دارد و باید توسط پزشکی متبحر و باتجربه انجام شود. با اینکه هر چه کیفیت پوست بینی بهتر باشد نتیجه بهتری به دست می‌آید و کیفیت متفاوت پوست بینی در دو بیمار مختلف تاثیر بسیاری در نتیجه کار پزشک دارد،  اما یک پزشک ماهر با به کار بردن تکنیک‌های مناسب هر نوع بینی می‌تواند به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند.

بینی استخوانی

زمانی که عمل بینی به‌دلیل وجود ناهنجاری‌های غضروفی استخوانی انجام می‌شود در این صورت کار در بینی‌های استخوانی راحت‌تر است زیرا غضروف بیشتری دارند که راحت‌تر اصلاح می‌شود، در این حالت پزشک حجم بینی را کاهش داده و فرم مناسبی به آن می‌دهد.

بینی گوشتی

در بینی‌های گوشتی لازم است یک پایه غضروف خوب ساخته شود زیرا همان‌طور که گفته شد میزان غضروف در این نوع بینی کمتر است. پزشک اغلب بافت غضروفی را از یک قسمت بینی بر می‌دارد و به قسمت دیگری منتقل می‌کند. در حقیقت بافت در یک قسمت کاسته شده و در قسمت دیگر افزایش می‌یابد. گاهی نیز این احتمال وجود دارد که این غضروف به جای تیغه بینی از گوش برداشته شود و در شکل‌دهی به بینی گوشتی که کار دشواری هم هست مورداستفاده قرار گیرد.

افزودن یا کاستن بافت در بینی گوشتی به خودی خود امکان بازگشت حالت بینی به پیش از عمل را افزایش نمی‌دهد، اما اگر ساخت پایه غضروف یا تقویت غضروف در بینی گوشتی به درستی انجام نشود، پوست روی بینی و بافت نرم زیر آن که حاوی مقداری چربی و غدد است، به‌دلیل عدم وجود پایه یا داربست مناسب تغییر شکل می‌دهد و جمع می‌شود و گاهی یک بافت اضافه در این قسمت تشکیل می‌گردد و سبب بدشکل شدن نوک بینی خواهد شد.

تورم بعد از عمل در بینی‌های گوشتی نیز مدت بیشتری به طول می‌انجامد که این امر امکان به وجود آمدن بافت فیبروز را افزایش می‌دهد. اما در صورتی که پس از عمل به توصیه‌های پزشک به خوبی عمل شود و ماساژ و چسب زدن در زمان طولانی‌تر و با دقت بیشتری صورت بگیرد از این مشکل پیشگیری می‌شود.

عمل زیبایی بینی کاری تخصصی است و به مهارت و دانش بالا نیاز دارد و اگر توسط پزشک ماهر و باتجربه‌ای انجام گیرد در هر دو نوع بینی نتایج مطلوب و دلخواه به دست می‌آید. این دانش تجربه و هنر پزشک است که در کنار تکنیک‌های مناسب هر نوع بینی نتیجه رضایت‌بخش را برای افراد داوطلب عمل زیبایی بینی به ارمغان می‌آورد.

یکی از موارد رایج در عمل بینی که مورد سوال هم می باشد، چسب زدن است.

در مورد چسب بینی و تأثیر آن بر شکل بینی بطور سنتی اغراق و زیاده روی شده است و بسیاری از افراد فکر می کنند چسب در شکل گیری بینی و نتیجه نهایی عمل بینی بسیار مهم است ولی در واقع چسب بینی در نتیجه دراز مدت عمل بینی اهمیت چندانی ندارد.

چسب زدن در حدود یک ماه اول جهت کاهش تورم و چسبندگی بیشتر پوست به اسکلت غضروفی استخوانی زیرین بخصوص در ناحیه بالای نوک بینی (Supratip) تا حدی موثر است و به عنوان یک هشدار به سایر افراد که نشان دهد بینی تازه عمل شده و باید مراقب باشند، نیز مفیداست و کلاً چسب زدن بستگی به فرد بین 2 – 1 ماه مفید می باشد ولی چسب زدن بیش از این زمان و به مدت طولانی نه تنها مفید نیست بلکه گاهاً باعث ایجاد قرمزی پوست، حساسیت پوستی و حتی باقی ماندن تورم می شود. و پس از 2 – 1 ماه بجای چسب، ماساژ ملایم پوست بینی با انگشتان جهت کاهش تورم موثر تر است. اما اینکه چه نوع چسبی استفاده شود و به چه صورت؟

در میان چسبهایی که در بازار ایران فعلاً موجود است چسب Micropore 3M چسب مناسبی می باشد، زیرا منافظ ریزی جهت تهویه پوست دارد و بهتر روی پوست قرار می گیرد.

قبل از چسب زدن لازم است پوست بینی با الکل سفید طبی و یا صابونهای با قلیایی ملایم مثل صابون Dove و یا ژلهای شستشو تمیز شود و چربی اضافی پوست گرفته شود، سپس برای چسب زدن ابتدا یک چسب به شکل U از پایین بینی به سمت بالا زده می شود که این چسب نباید فشار زیاد داشته باشد تا باعث آزردگی پوست نشود .

سپس چسبهای در اندازه های 5 – 3 سانتیمتر از بالا به پایین زده می شوند و هر چسبی حدود 3 – 2 میلیمتر روی چسب قبلی هم پوشانی دارد.

معمولاً بینی 2 – 1 لایه چسب به بینی زده می شود اگر پوست چرب است روزانه تعویض می شود در غیر اینصورت یک روز در میان باید چسب را تعویض کرد. برای برداشتن چسب باید دقت کرد به یکباره و ناگهانی نباید اینکار انجام شود. بهتر است پس از دوش گرفتن که چسب ها شل شده اند و به آرامی چسب برداشته شود.

تعداد کمی از افراد از ابتدا حساسیت شدید به چسب دارند و با چسب زدن دچار قرمزی شدید پوست و حتی تاولهای پوستی می شوند که این افراد نباید اصلاً چسب بینی استفاده کند و معمولاً چسب نزدن عارضه خاصی برای اینها ایجاد نمی کند.

جراحان زیبایی ایران توانمندی بسیار بالایی دارند
وی با بیان اینکه جراحان فرانسوی به اندازه جراحان ایرانی در راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی تجربه ندارند، گفت: در آمریکا و اروپا جراحی لیپوساکشن و زیبایی بینی رو به افزایش است و نسبت جراحی زیبایی زنان به مردان در فرانسه 6 به 1 است.
 
این جراح پلاستیک فرانسوی با اشاره به نحوه پوشش بیمه‌ای جراحی‌های زیبایی در فرانسه گفت: در اروپا و آمریکا اعمال جراحی که درمانی باشد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. به عنوان مثال در برخی خانم‌ها جراحی کوچک‌کردن سینه برای رهایی از درد کمر و شانه تحت پوشش بیمه قرار دارد.
 
این استاد دانشگاه دکارت فرانسه ادامه داد: جراحی زیبایی بینی در فرانسه تحت پوشش بیمه نیست مگر اینکه جراحی برای اصلاح تیغه بینی و باز کردن مجاری هوایی باشد، همچنین انجام جراحی باز کردن مجاری هوایی به وسیله جراحان پلاستیک مشمول بیمه نمی‌شود.
 
استفانلی با اشاره به هزینه جراحی‌های زیبایی در کشورهای اروپایی و آمریکا گفت: هزینه جراحی زیبایی بینی در فرانسه از 5000 یورو در ایتالیا از 7000 یورو، اروپای شرقی از 3000 یورو و آمریکا از 8000 یورو شروع می‌شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که نظر جراحان فرانسوی درباره سطح جراحی زیبایی در ایران و توانمندی جراحان ایرانی گفت: ایران کشور بزرگ، مشهور و با تاریخ و پیشینه فرهنگی بسیاری است و مردم آن فرهنگ بالایی دارند.
 
این جراح پلاستیک فرانسوی گفت: همچنین به دلیل آنکه ایرانی‌ها علاقه زیادی به انجام جراحی زیبایی دارند، جراحی زیبایی ایران از توانمندی‌های بسیار بالایی برخوردار هستند.
 

در رده بندی جهانی بین 10 کشور اول جهان قرار داریم. پزشکان کشور در جراحی پلاستیک کارهای موفقی انجام داده اند. این هم بر روی گردشگری سلامت و طبیعتا بر روی اقتصاد کشور تاثیر مثبتی دارد.

ارزانتر بودن هزینه های پزشکی در ترکیه باعث ایجاد مزیت شده است. می توانم بگویم که هزینه، عدم نوبت زیاد، آسانتر و اقتصادی تر شدن مسافرت های بین المللی، ارائه خدمات پزشکی با تکنولوژی پیشرفته و استاندارهای بالا مزیت های ترکیه در این بخش است.

بیشتر مراجعین خارجی برای جراحی بینی، پستان، افتادگی پلک، لیپوساکشن و کاشت مو به ما مراجعه می کنند. شمار زیادی بیمار از کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، دانمارک و انگلستان برای انجام عمل جراحی زیبایی به ترکیه می آیند.

از سوی دیگر شمار زیادی بیمار نیز برای کاشت مو به ترکیه مراجعه می کنند. هزینه ها در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر ارزان‌تر است. هزینه عمل جراحی کاشت مو در اروپا در حدود 10 هزار یورو و در آمریکا حتی تا 30 هزار دلار است. اما این ارقام در ترکیه بسیار کمتر است.

مزیت کم تر بودن هزینه ها باعث جذابیت ترکیه در این خصوص شده است. نه تنها از کشورهای اروپایی بلکه شمار زیادی بیمار نیز از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، عراق، مصر و لبنان به ترکیه مراجعه می کنند.

جراحی بینی پس از کاشت مو در رتبه دوم قرار دارد و به نظرم در میان 5 کشور برتر قرار داریم.

جراحی زیبایی پستان، جراحی زیبایی شکم و پلک نیز در رده های بعدی قرار دارند. جراحی پلاستیک نیز مانند معالجات پزشکی مربوط به بیماری سرطان، باعث سرعت گرفتن ورود ارز به کشور می شود.

نخست از همه باید بگویم که ترکیه در بخش سلامت راه بسیاری را طی کرده است. پزشکان کشور نیز تحصیل کرده، با استعداد و موفق هستند. ترکیه مخصوصا در گروه بیمارستان های A پیشرو است. نسبت به خیلی از بیمارستان های موجود در اروپا و آمریکا پیشرفته تر هستند. بخش هتلداری و حمل و نقل نیز پیشرفت زیادی داشته است. به همین دلیل می توانید در ترکیه زیباتر شوید.تیپ پلاستی چیست؟

تیپ پلاستی یک روش پزشکی زیبایی برای رفع عیب نوک بینی است که در آن پزشک متخصص پوست، با تعدیل غضروف های نوک بینی تلاش می کند تا افتادگی و پهنی بینی را تا حدود زیادی برطرف نماید.

همچنین این روش درمانی کمک می کند تا افزایش بی رویه ارتفاع نوک بینی خنثی شود و بینی، شکلی زیبا و دلپذیرتری به خود بگیرد. قدر در ایجاد زیبایی نوک بینی و ایجاد یک dorsum معقول بینی که در عین متعادل بودن به اندازه معقول باید عرض داشته باشد که مسیر عبور هوا را از بینی تامین نماید.


جراح بینی
جراح بینی

انتخاب جراح بینی متخصص و با تجربه از نخستین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی می باشد که در نتیجه جراحی زیبایی بسیار تاثیر گذار می باشد. اکثر افراد متقاضی جراحی بینی ، تنها به فکر ایجاد تغییرات در ظاهر بینی خود می باشند و معمولا توجهی به تنفس بعد از عمل جراحی بینی نخواهند کرد.

گاهی ممکن است بعد از عمل جراحی زیبایی بینی بنا به دلایلی چون درمان نشدن انحراف و کجی بینی ، آسیب دیدن مجرای اشکی بینی ، چسبندگی داخل بینی و تنگ شدن دریچه تنفسی داخلی و خارجی بینی مشکلات تنفسی برای فرد به وجود بیاید.

برای جلوگیری از بروز عوارض و مشکلات تنفسی یا انسداد مجاری بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و ماهر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

بهترین جراح بینی
تنگی و انسداد دریچه بینی

اغلب متقاضیان انجام عمل جراحی زیبایی بینی به خصوص بانوان ، قصد کوچک و سر بالا کردن بینی خود را دارند یا اصطلاحا علاقه مند به انجام جراحی بینی فانتزی هستند. اما لازم به ذکر می باشد چنانچه بینی ، پره ها و سوراخ های بینی بیش از حد کوچک شوند موجب بروز مشکلات تنفسی و تنگی دریچه داخلی و خارجی بینی خواهد شد که در این صورت ترمیم بینی بسیار دشوار و سخت می باشد.

چه بسا افراد زیادی به دلیل داشتن مشکلات تنفسی و غیره جهت ترمیم بینی خود به مطب دکتر روزینا بشارتی زاده مراجعه می کنند.
حفظ شاخص های استاندارد بینی بعد از جراحی بینی

جراح بینی با توجه به استاندارد های بینی نظیر پهنای بینی ، متناسب بودن بینی با سایر اجزای صورت ، ارتفاع بینی ، فاصله بینی و لب و پشت لب و غیره نتیجه جراحی بینی را آنالیز خواهد کرد.

به عنوان مثال ارتفاع بینی ( فاصله نوک بینی تا صورت ) به طور استاندارد باید 67 درصد طول بینی باشد. رعایت این استاندارد موجب ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت خواهد شد و در افزایش زیبایی ظاهری چهره و کسب نتیجه مطلوب و ایده آل موثر می باشد که این کار تنها به کمک یک جراح بيني متبحر قابل انجام می باشد.

انتظارات واقع بینانه داشته باشید

لازم به ذکر است ضخامت پوست و ساختار بینی در نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی موثر می باشد. از این رو ممکن است یک جراح بيني در جراحی بینی استخوانی تبحر و مهارت بیشتری داشته باشد و همچنین گاهی جراحان در جراحی بینی های گوشتی تبحر بیشتر خواهند داشت.

البته یک جراح بینی خوب و با تجربه در همه انواع بینی ها تبحر و مهارت دارد اما توجه به این نکته می تواند شما را در انتخاب یک جراح بینی خوب یاری نماید.
از پزشک خود درخواست کنید تا نتیجه ی عمل را به شما بگوید

جراح بینی موظف می باشد پس از بررسی و انجام معاینات دقیق به روی استخوان و غضروف بینی اطلاعات جامعی را در رابطه با نتیجه انجام جراحی بینی و همچنین میزان تغییرات بعد از عمل در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.

همچنین جراح بینی موظف است مشکلات تنفسی و گرفتگی ها و انحراف بینی را نیز بررسی نماید و متناسب با چهره و صورت فرد تغییراتی در ظاهر بینی فرد ایجاد نماید.

قبل از اقدام به جراحی زیبایی بینی ، در انتخاب جراح بيني خود دقت نمایید و پس از انتخاب حتما توقعات خود را با جراح بینی خود در میان بگذارید و از اون درخواست کنید که به طور تصویری ، نتیجه جراحی بینی را به شما نشان دهد.

انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه مهمترین اقدام قبل از جراحی بینی می باشد و در نتیجه نهایی تاثیر گذار است. چنانچه در انتخاب جراح بینی متبحر دقت نکنید ممکن است بعد از جراحی بینی دچار عوارض جانبی شوید و به عمل ترمیمی نیاز پیدا خواهید کرد.

لازم به ذکر می باشد برای انجام جراحی بینی ترمیمی باید حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد ، و در این مدت وجود مشکلات تنفسی بسیار آزار دهنده خواهد بود. از این جهت انتخاب جراح بيني با تجربه و متبحر از جمله انتخاب های حساس و جبران ناپذیر می باشد پس در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید. برای انتخاب جراح خوب می توانید از طریق راه های زیر تحقیق نمایید :

با مراجعه حضوری به مطب جراحان ، نمونه کار های بیمارانی که برای چکاپ و معاینه بعد از جراحی بینی به مطب مراجعه نمودند را مورد بررسی قرار دهید . چرا که بیماران باید حداقل یک ماه و حداکثر یک سال بعد از جراحی بینی برای چکاپ به مطب مراجعه نمایند.
انتخاب جراح بینی

نخستین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بيني با تجربه می باشد که در نتیجه مطلوب نقش بسزایی دارد.

به طور کلی عمل جراحی زیبایی بینی یک جراحی اورژانسی نمی باشد ، از این رو هر فرد برای انتخاب جراح خوب زمان کافی دارد ، بنابراین در انتخاب آن عجله نکنید.

کیفیت و نتیجه جراحی در راستای انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی می باشد.
نحوه انتخاب جراح بینی

    با پرس و جو از اطرافیان می توانید بهترین جراح بینی را انتخاب نمایید.
    شما می توانید در موتور های جستجو بهترین جراح بيني را بیابید.
    پس از جستجو در گوگل و همچنین پرس و جو از اطرافیان لیستی از جراحان خوب را تهیه کنید و با مراجعه به سایت جراحان ، رزومه کاری و نمونه کار های آنها را بررسی نمایید.
    به سایت جراح زیبایی بینی مراجعه نمایید و در قسمت ” درباره دکتر ” سابقه و مدارک تحصیلی وی را مشاهده نمایید.
    با خواندن مقالات علمی-پزشکی اطلاعات خود را درباره جراحی بینی افزایش دهید تا بتوانید با دید باز پزشک خود را انتخاب نمایید.
    همچنین می توانید با مراجعه به آرشیو گالری تصاویر موجود در سایت نمونه کار های پزشک را مشاهده نمایید.
    بعد از انتخاب نهایی جراح مورد نظر خود ، برای تعیین وقت مشاوره با مطب تماس بگیرید و در جلسه مشاوره جراح بینی را در جریان انتظارات خود بگذارید ، همچنین جراح بینی موظف است دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی را در اختیار بیمار قرار دهد.
    اشخاص می توانند میزان رضایت بیماران سابق را مورد بررسی قرار دهند.

خصوصیات جراح بینی

    بهترین جراح بيني موظف است بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود سلامت و انتظارات بیمار را در اولویت قرار دهد.
    جراح بینی با تجربه باید قادر به انجام انواع عمل های زیبایی با توجه میزان ایرادات بینی باشد.
    جراح بینی باید قادر به تجسم نتیجه نهایی بینی باشد تا بتواند دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی داشته باشد تا بتواند اعتماد بیمار را جلب کند و بیمار با خیال راحت اقدام به جراحی نماید.
    جراح بینی باید علاوه بر توجه به انتظارات فرد ، تناسبات و آناتومی صورت فرد را نیز در نظر بگیرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

مهم ترین قدم قبل از جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و باتجربه می باشد ، چرا که انتخاب جراح بینی ارتباطی تنگاتنگ با نتیجه جراحی بینی دارد.

    در جلسه مشاوره ، جراح بینی را از سطح انتظارات خود از جراحی بینی آگاه سازید.
    در صورت ابتلا به بیماری خاص یا سابقه حساسیت دارویی این مسئله را به اطلاع جراح بینی برسانید.
    قبل از انجام جراحی بینی ، پزشک متخصص آزمایشاتی را تجویز می کند که بیمار باید حتما نسبت به انجام آن ها اقدام نماید و نتایج را در اختیار ایشان قرار دهد.
    از مصرف داروهایی نظیر بروفن و آسپرین که سبب افزایش احتمال خونریزی می شوند ، از دو هفته قبل از جراحی بینی خودداری کنید.
    از دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف نوشیدنی های الکل دار و استعمال سیگار اجتناب نمایید.
    شب قبل از عمل بینی استحمام کنید و مراقب باشید که سرما نخورید.
    از 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.
    در روز جراحی بینی ، نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده و حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور یابید.
    روز عمل خانم ها باید از داشتن آرایش و لاک ناخن خودداری کنند.
    آقایان نیز می بایست در روز عمل ، با حداقل میزان ریش و سبیل به مرکز جراحی مراجعه نمایند.
    به همراه داشتن هر گونه زیور آلات در روز عمل ممنوع می باشد.

 

جراح بینی
مراقبت های بعد از جراحی بینی

    داشتن ورم ، کبودی و درد خفیف پس از جراحی بینی مسئله ای طبیعی است و تدریجا مرتفع می گردد لذا نباید از این اتفاق نگران باشید.
    می توانید جهت کاهش تورم بینی و کبودی اطراف چشم ، از کمپرس یخ استفاده نمایید.
    پس از جراحی بینی ، پزشک شما داروهایی را برایتان تجویز می نماید که باید در مصرف به موقع آن ها دقت کنید و تا اخر داروها را به مصرف برسانید.
    در صورت مواجهه با درد می توانید جهت التیام آن از مسکن های تجویز شده توسط پزشک معالج خود استفاده نمایید.
    تا 2 هفته بعد از عمل بینی ، استعمال سیگار و سایر دخانیات نظی قلیان و همچنین مصرف مشروب ممنوع می باشد چرا که در روند بهبودی خلل ایجاد می نمایند.
    طی هفته اول که جراحی بینی انجام داده اید از خندیدن زیاد و صحبت کردن به مدت طولانی خودداری کنید.
    تا چند مدت از شنا کردن امتناع نمایید.
    از خیس شدن گچ یا اسپلینت ( محافظ بینی ) خودداری کنید.
    حداقل به مدت 2 ماه بعد از جراحی بینی استفاده از هر گونه عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد و در صورت لزوم می توانید از لنزهای تماسی استفاده نمایید.

بیماران با رعایت صحیح مراقبت های ذکر شده می توانند به نتایج بهینه ای از جراحی بینی دست یابند و همچنین دوران بهبودی خود را به خوبی سپری نمایند.
مشاوره جراحی بینی
مشاوره جراحی بینی

پیش از آنکه فرد تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرد، یک جلسه مشاوره جراحی بینی با جراح بینی خود خواهد داشت. در این مشاوره بیمار دلایل و خواسته های خود را برای جراحی بینی مطرح می کند. جراح بینی با بررسی کردن اسکلت بندی صورت و بینی و ایرادات آن در مورد الگو و روش جراحی با بیمار صحبت می کند.
در ادامه مطلب برخی از سوالاتی که در مشاوره جراحی بینی بین جراح و بیمار ممکن است مطرح شود، را شرح می دهیم :
مشاوره-جراحی-بینی
• در صورتی که من بد زخم باشم چه باید کنم؟

نحوه بهبود یافتن سوراخ های گوش نشانه خوبی برای تست این موضوع می باشد. زخم های موجود در نقاط دیگر بدن برای ارزیابی بهبود بیماران در جراحی بینی مناسب نمی باشند. قبل از جراحی بینی ، بهتر است با جراح خود در مورد سابقه هر گونه زخم صحبت کنید. این کار باعث می شود جراح بینی تخمینی از نحوه بهبودی به شما ارائه دهد.
• برای انجام جراحی بینی تصمیم گرفته ام ولی استرس عمل خیلی اذیت کننده می باشد. ممکن است راهنمائیم کنید؟

استرس شما طبیعی است. گفتگو با افرادی که تحت عمل زیبایی قرار گرفته اند، اطلاعاتی در مورد تجربیاتشان دراختیار شما قرار می دهند که موثر خواهد بود. همچنین توصیه می شود تا روز قبل از جراحی یک آرام بخش ضعیف مصرف کنید.
• پس از کوچک شدن بینی ، پوست اضافی آن چه خواهد شد؟

با توجه به ویژگی انعطاف پذیری پوست بینی ، پس از انطباق با بینی جدید، پوست به آن چسبیده خواهد شد.
• احتمال به هوش نیامدن بعد از عمل بینی نگران کننده خواهد بود. ممکن است در موردش توضیح دهید؟

در صورتی که بیهوشی توسط متخصص یا بیهوشی انجام شود، مطمئن خواهد بود، ولی به معنی بی خطربودن نیست. احتمال ایجاد خطرات بعد از بیهوشی بسیار کم و نادراست. احتمال اینکه افراد سیگاری، مبتلا به بیماری های قلبی، تنفسی، کلیوی و کبد در معرض این گونه از خطرات قرار بگیرند، بیشتر است.
• آیا امکان انجام جراحی بینی گوشتی تحت بیهوشی موضعی وجود دارد؟

در صورتی که باید در ساختمان استخوانی و غضروفی بینی تغییراتی اعمال گردد و نیاز به استفاده از استئوتومی ضرورت یابد ، بهتر است که جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت پذیرد.
بنابراین افزایش میزان اطلاعات بیمار درباره ابعاد مختلف جراحی بینی در جلسه مشاوره جراحی بینی منجر به کاهش ترس و نگرانی وی خواهد شد.
هزینه جراحی بینی
هزینه جراحی بینی

با انجام جراحی زیبایی بینی ، علاوه بر اصلاح عملکرد بینی، مشکلات ظاهری بینی نیز اصلاح می گردد. زمانی که فرد برای عمل جراحی بینی اقدام می کند، بیمار باید برای پرداخت هزینه های آن آمادگی لازم را داشته باشد. هزینه جراحی بینی در بخش ها و زمان های مختلف،متفاوت است.

تمام هزینه جراحی بینی که با هدف بالا رفتن زیبایی و بهبود ظاهر افراد انجام می شوند، تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت. بیمه خدمات درمانی، تنها بخشی ازهزینه عمل بینی را تقبل می کند. بقیه هزینه ها باید توسط فرد پرداخت شود.

به چند مورد در ذیل اشاره خواهیم کرد که شامل بخشی از هزینه جراحی بینی قبل از عمل می باشند:

    گرفتن عکس آتلیه ای
    انجام آزمایشاتی از جمله آزمایش خون
    انجام سی تی اسکن

علاوه بر هزینه جراحی قبل از عمل ، هزینه های دیگری نیز وجود دارند که باید بعد از عمل پرداخت شود. بایست سه دوره ویزیت در زمان های متفاوت انجام شود.

    ویزیت ماه اول به صورت هر هفته انجام می گیرد.
    ویزیت سال اول هر سه ماه یکبار اتفاق می افتد.
    ویزیت سال دوم به صورت هر ۶ ماه یکبار انجام می شود.

آنچه بعد از عمل باعث ایجاد هزینه جراحی بینی به صورت غیر مستقیم خواهد شد.

    ممکن است در سه الی چهار ماه اول بعد از جراحی زیبایی بینی ، پوست بیمار جوش بزند. استفاده از محصولات با کیفیت مراقبت از پوست نقش موثری دارد. البته هزینه این محصولات بالا  خواهد بود. اگر با محلول های مناسب، صوررت شسته و مرطوب نگه داشته شود، در پوست بیمار جوش ایجاد نخواهد شد.
    بعد از عمل ممکن است پوست برخی از بیماران تیره شود و یا لکه های تیره در پوست ایجاد گردد. بعد از کم شدن ورم و التهاب صورت این تیرگی ها از بین خواهند رفت. لیزر درمانی یکی از راه های درمان این مشکل است که می تواند به سرعت لکه ها را درمان کند. انجام این فرآیند مستلزم هزینه خواهد بود .
    به دلیل اینکه فرد چند روزی باید از محل کار خود دور باشد، از حقوق برخوردار نخواهد بود.

اهمیت پوست در جراحی بینی
 

اهمیت پوست در جراحی بینی به اندازه ای مهم  است که  در نتیجه عمل تاثیر زیادی خواهد داشت . جراحی زیبایی بینی به ندرت روی پوست تاثیر می گذارد. پوست افراد به دو دسته ضخیم و نازک تقسیم می شوند. اگر پوست بیمار ضخیم باشد باعث می شود خلاقیتی که یک  جراح بینی به کار برده است زیاد به چشم نیاید . اما اگر پوست بیمار نازک باشد جزئی ترین مشکل و ایرادی که در حین عمل رخ می دهد قابل مشاهده است.

5-300x300

 

 
اهمیت پوست در جراحی بینی گوشتی و استخوانی چیست ؟

اهمیت پوست در جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد است . در بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست ، معمولا نوک بینی پهن است. غضروف های  آن قسمت ضعیف می باشند. آنها قادر به حمل پوست با حجم بالا نیستند. به همین علت بعد ازعمل ، ممکن است نوک بینی افتاده شود. پس به استحکام غضروف ها حین عمل نیاز داریم. در جراحی بینی های گوشتی هر نوع تغییری که روی بینی اعمال شود برجسته نیست و به چشم نمی آید . بنابراین نتیجه جراحی بینی های  گوشتی ، طبیعی است. پوست این گونه بینی ها ، معمولا چرب می باشد .

اهمیت پوست در جراحی بینی استخوانی کم نیست. در بینی های استخوانی ، پوست نازک است و غضروف ها قوی هستند. هر گونه ظریف کاری که جراح زیبایی بینی در عمل بکار بندد قابل رویت است. و این یک مزیت برای بینی های استخوانی محسوب می گردد. درجراحی زیبایی بینی های استخوانی هیچ گونه محدودیتی برای کوچک کردن سایز بینی وجود ندارد.  باید در نظر داشت که در بینی های استخوانی ،  کوچکترین و جزئی ترین عیوب که در اسکلت زیرین بینی پیش آید ، در پایان جراحی نمایان می شود. بهتر است در نوک بینی تغییرات زیادی اعمال نشود تا بروز عوارض متعدد کاهش یابد.

در نهایت جراحی بینی های استخوانی نسبت به  بینی های گوشتی ساده تر است.
اهمیت پوست در جراحی بینی استخوانی :

افرادی که دارای پوست نازک هستند و تحت جراحی بینی استخوانی قرار می گیرند ، بعد از عمل دارای میزان اسکار و تورم کمی خواهند بود و به سرعت بهبود می یابند .

 
شیردهی و جراحی بینی
 

بانوانی که تصمیم دارند تا برای جراحی بینی اقدام نمایند ، نسبت به آقایان  دارای محدودیت هایی هستند و نگرانی و سوالات بیشتری برای خانم ها وجود خواهد داشت . یکی از این نگرانی ها موضوع شیردهی و جراحی بینی است .

مادران شیرده نگران هستند که پس از جراحی بینی ، برای شیردهی به فرزند خود دچار مشکل نشوند و جراحی بینی مانعی برای شیردهی شان نباشد و آرامش نوزاد شان تحت شعاع قرار نگیرد .

در پاسخ به این سوال که شیردهی و جراحی بینی با هم تداخلی دارند یا خیر ؟ باید گفت جراحی بینی مشکلی را برای مادر و نوزاد ایجاد نمی کند و تنها موردی که باید رعایت بشود ، این است که با توجه به دارو هایی که برای بی حسی یا بیهوشی ( آرام بخش ، خواب آور و مسکن هایی ) که در حین عمل جراحی بینی استفاده می شود ، مادر تا 12 ساعت بعد از اتمام جراحی بینی قادر نیست تا به نوزاد خود شیر بدهد و دارو های بیهوشی پس از این مدت در بدن مادر باقی نمانده و مادر به راحتی و بدون نگرانی می تواند به فرزند خود شیر بدهد .

در رابطه با مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی که لازم است تا در دوران نقاهت پس از جراحی بینی مادر استفاده نماید ، نیز نگران نباشید ، چرا که جراح بینی با توجه به این که شما یک مادر شیرده هستید ، برای تان دارو تجویز خواهد نمود .
تذکر مهم شیردهی و جراحی بینی :

معمولاً زمانی که قرار است تا فرد تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرد ، پیش از انجام جراحی یک سری آزمایش لازم است تا انجام بدهد . تست بارداری نیز در بانوان الزامی است و در صورت بارداری انجام جراحی بینی غیر ممکن است و لازم است مادر تا حداقل دو ماه پس از زایمان صبر کند .

 
رینوپلاستی
رینوپلاستی

رینوپلاستی ، از دو واژه رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح ( یا زیبا سازی ) می باشد . رینوپلاستی نام علمی جراحی زیبایی بینی است .


قدمت انجام عمل رینوپلاستی ، به قرن ها پیش باز می گردد . حدود بیست قرن پیش در هندوستان ، قطع بینی یک مجازات بود .آن موقع برای اصلاح این معضل از موم و صمغ استفاده می شد . در ابتدای قرن نوزدهم ، افسری بریتانیایی این غمل را از هندی ها یاد گرفت و به منظور بهبود افسران و مبارزانی که در جنگ دچار آسیب می شدند ، از آن استفاده می نمود .

قدمت انجام عمل رینوپلاستی ، به سال های پس از جنگ جهانی دوم باز می گردد و در ایران نیز تقریباً از دهه چهل شمسی ، انجام جراحی زیبایی بینی آغاز گردید . اولین پزشک هایی که جرای زیبایی بینی را در ایران انجام دادند ، متخصصان گوش و حلق وبینی بودند .

در حال حاضر تعداد افرادی که در ایران متقاضی عمل زیبایی بینی هستند ، هر روز بیشتر شده و می توان گفت ، در تمام دنیا رکورد شکن هستند .
چگونه می توان بهترین نتیجه را از رینوپلاستی گرفت ؟

جراحانی که برای انجام جراحی بینی ، از تکنیک های مدرن و محافظه کارانه بهره می برند و ظاهر طبیعی بینی را حفظ می نمایند ، در کنار زیبا سازی و رفع اشکالات ظاهری بینی ، از عدم آسیب به عملکرد تنفسی بینی محافظت می کنند ، بهترین نتیجه را از انجام جراحی بینی ، به دست می آورند .

در نظر داشتن ضخامت پوست بینی و کیفیت آن و زاویه های بینی ، از نکات مهم در دریافت یک نتیجه مطلوب می باشد . در ضمن به دست آوردن یک فرم با استحکام و بدون فرورفتگی در حالت نیم رخ از دیگر اهداف جراحی بینی موفق می باشد .

باید یاد آور شویم که ، افرادی که پوست بینی شان ضخیم تر است ، لازم است پس از جراحی مدتی را تحمل کنند ، تا پوست بینی شان به حالت طبیعی بازگردد .

 
ورم بینی بعد از جراحی بینی


پس ازانجام عمل جراحی زیباییی بینی ، طی دو هفته تا 16 هفته بعد از آن بینی دستخوش تغییر خواهد بود و ورم بینی بعد از جراحی ، نیز کم کم از بین می رود و  به حالت طبیعی ظاهر خود باز خواهد گشت .

ورم بینی بعد از جراحی

پس از یک هفته تا ده روز  گچ یا قالب پلاستیکی ( اسپلینت ) برداشته می شود ، این که بینی متورم باشد ، یک امر کاملاً طبیعی است و به طور معمول در هفته دوم ، کبودی و تورم تا حد قابل قبولی کاهش خواهد یافت .

امکان دارد تا بینی شما ، تا مدت سه یا چهار ماه پف دار و متورم به چشم آید ، اما پس از آن جذب خواهد شد . لازم به ذکر است حدود یک سال زمان لازم است تا نتیجه کامل و نهایی قابل مشاهده شود .

در طول این مدت ورم بینی ممکن است باقی بماند ، به ویژه در قسمت نوک بینی و در بخشی که برآمدگی ناحیه استخوانی برداشته شده باشد . زیرا پس از برداشتن برآمدگی ورم این ناحیه بیشتر از سایر نواحی بینی خواهد بود و تا مدتی باقی خواهد ماند . اما نگرانی بیماران این است که این تورم همیشگی باشد .
تذکر مهم :

چسب زدن صحیح نوک و پل بینی تاحد زیادی به کاسته شدن ورم کمک می کند .

فشاری که چسب بر روی می آورد دو مزیت مهم دارد

موجب می گردد تا تورم ناشی از تجمع مایعاتدر بافت های بینی کاهش یابد .

فشاری که بر روی بافت های بینی می آید ، منجر به سازمان یافتن بافت های الیاف کلاژن ، در نواحی که بخیه زده شده است و در نتیجه کاهش تورم بینی را به دنبال خواهد داشت . چسب زدن بینی حتی تاشش ماه پس از جراحی نیز مثمر ثمر خواهد بود .

 

نکات مهم در مورد جراحی بینی

در عمل جراحی بینی باید به چند اصل مهم توجه داشت تا بتوان به نتیجه مطلوب و دل خواه تان در جراحی زیبایی بینی دست پیدا کنید .  در این مقاله به نکات مهم در مورد جراحی بینی می پردازیم .

نکات مهم در مورد جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی را می توان موفق خواند ، که در آن عملکرد تنفسی و بویایی بینی آسیبی نبیند و به زیبایی بینی بیافزاید و منجر به بهبود زیبایی چهره شود.
در عمل جراحی بینی پنج اصل مهم برای رسیدن به یک بینی ایده آل نیاز است :

اولین و مهم ترین اصل ، انتخاب جراح مجرب می باشد ، چرا که یک بار ممکن است که جراحی بینی خوب انجام شود و اقدام به عمل های ثانویه و ترمیمی بسیار دشوار خواهد بود .

طبیعی بودن بینی در صورت : به هیچ عنوان جراح تان را برای اینکه مطابق سلیقه شما و یا شبیه به یک عکس جراحی کند ، تحت فشار قرار ندهید ، زیرا جراح بینی باید تناسب بینی با سایر اعضای چهره را در نظر بگیرد .

محافظت از عملکرد بینی : در صورتی که جراحی بینی به عملکرد تنفسی شما آسیب بزند ، دیگر زیبایی ظاهری بینی ارزشی نخواهد داشت و عواقب جبران ناپذیری را به همراه خود دارد .

تناسب بینی مهم است نه کوچک کردن بینی : عمل جراحی زیبایی بینی صرفاً به معنای کوجک نمودن بینی نیست و منظور از زیبایی تناسب بینی با دیگر اعضای صورت می باشد . گاهی در برخی افراد لازم است تا بینی کمی بزرگتر شود ( مانند افراد ژاپنی )

تامل در تصمیم گیری : از جراح تان بخواهید با کم ترین تغییر ، بیشترین زیبایی را به چهره شما ببخشد . برای کوچک کردن پره های بینی خیلی اصرار نکنید ، چرا که بهترین حالت پره های بینی معمولاً فرم طبیعی آن ها است .

 
 
جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود ؟

تعداد متقاضیان عمل جراحی بینی در ایران روز به روز افزایش می یابد ، ولی از دید متخصصین فقط تعدادی از آنها به جراحی بینی احتیاج دارند. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود ؟

جراحی_بینی_در_چه_افرادی-
انحراف بینی به دو قسم است :

انحراف بینی داخلی و انحراف بینی خارجی

منظوراز انحراف بینی که درعامیانه استفاده می شود ، درواقع انحراف تیغه میانی بینی می باشد . از مهمترین مسائل وایرادات بینی داخلی ، برای یک جراح ، انحراف تیغه میانی است . در اکثر مراجعان که از انحراف بیرونی بینی شکایت دارند ، این انحراف با انحراف تیغه داخل بینی همراه است .اگر کسی برای جراحی زیبایی بینی مراجعه نماید وپولیپ بینی داشته باشد ، اول باید پولیپ را درمان کند و سپس به جراحی زیبایی بینی بپردازد .

گاهی نیز در مراجعان انحراف تیغه داخلی بسیار زیاد است اما در ظاهر بینی هیچ مشکلی وجود ندارد و تشخیص این انحراف فقط با معاینه بالینی پزشک متخصص امکان پذیر است . اگر انحراف بینی با مشکلات تنفسی همراه نباشد ، نیازی به عمل جراحی بینی نیست .

مشکل دیگری که در درون بینی رایج است،رشد زیادی شاخک های بینی می باشد .در همه افراد بطور طبیعی ، در هر طرف بینی 3 برآمدگی موجود است که در پزشکی به آن توربینت بینی ( یا همان شاخک ) می گویند .

هنگام تنفس هوایی که از بینی عبور می کند ، از لابه لای این شاخک ها می گذرد و این شاخکها بر روی هوای وارد شده اعمالی همچون مرطوب سازی ، گرم کردن هوا و تصفیه را ، انجام می دهند . حال اگر رشد این شاخک ها زیاد تر از حد طبیعی باشد ،باعث تنگی راه هوایی درون بینی می گردد . اگر این رشد غیر طبیعی با دارو درمانی برطرف نشود و باعث بروز مشکلات تنفسی شود ، با جراحی می توتان این مشکل را حل نمود .

مشکل سوم وجود پولیپ می باشد ، پولیپ بافت اضافه ی متورمی است که از درون سینوس برمی خیزد و رشد می کند و از راه سینوس داخل بینی می شود و باعث انسداد مسیر تنفسی می شود . که اگر فرد مایل به عمل جراحی زیبایی بینی باشد باید در ابتدا پولیپ را رفع کرد ، چرا که اگر جراحی زیبایی بینی انجام شود و پولیپ بر طرف نشود ، بیماری پولیپ تشدید خواهد شد .
عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی
 

امروزه در كشور ما جراحی بينی از رايج ترين عمل های جراحی مي باشد. بيشتر افراد تنها به ظاهر و زيبايي بينی توجه دارند و نسبت به مسائل ديگر توجهي ندارند. ضمنا تنها پزشک و شيوه ی عمل جراحی ضامن نتيجه ی مطلوب جراحی بينی نمي باشد و عوامل دیگری نیز دخیل خواهند بود . در ادامه به عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی نیز اشاره خواهیم کرد . ( عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی )

عوامل_موثر_برنتیجه_جراحی
به طور کلی دو عامل در جراحی بینی مهم و اثرگذار است :

    پوست بیمار چه جنسی باشد ( ضخامت ،میزان انعطاف پذیری و الاستیسیته )
    زیبایی دیگر اعضای صورت

بینی دارای سه لایه ی اصلی می باشد :

    پوست و عضلات زیر سطح آن
    اسکلت غضروفی-استخوانی که در پایین غضروف و در بالا استخوان است .
    پوشش داخلی بینی ( مخاط ) که سطح داخلی بینی را پوشانده است .

در آغاز پوست و لایه عضلانی ( لایه اول ) را از روی اسکلت  غضروفی-استخوانی ( لایه دوم ) بلند کرده و پس از آن بر استخوان و غضروف تغییرات اعمال می شود . می توان گفت روی پوست و عضله به نسبت کمتر کاری انجام می شود و در واقع بر حسب مقدار الاستیسیته ( کشسانی ) بودن پوست ، نسبت به کار اعمال شده بر استخوان و غضروف واکنش نشان می دهد ، روی اسکلت استخوانی-غضروفی خوابیده و در نهایت حالت می گیرد . در بینی گوشتی ، پوست غیر الاستیک کمتربه کاهش حجم جواب می دهد . اما نسبت به تغییر حالت خوب جواب می دهد . لذا اگر در جراحی بینی های گوشتی در هدف کوچک کردن بینی نباشد ، جراح ماهر می تواند به نتیجه خوبی دست یابد . ( عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی )

در بینی های استخوانی ، پوست انعطاف پذیر با خاصیت الاستیسیته و جوان و برای اعمال تغییرات جای مانور خوبی دارد . حتی اگر جراح تجربه کمتری داشته باشد ، در بینی های استخوانی می تواند به نتیجه خوبی برسد . اما برای دریافت نتیجه مطلوب در عمل بینی گوشتی مهارت و تجربه جراح بینی بسیار حائز اهمیت می باشد .

دومین عاملی که در عمل جراحی بینی موثر است ، زیبایی سایر اعضای صورت می باشد . اگر نتیجه حاصل از جراحی بینی متوسط باشد ولی فرد چهره زیبایی داشته باشد ، عمل جراحی رضایت بخش خواهد بود . اما اگر سایر اعضای صورت زیبا نباشد ، پس از جراحی بینی نسبت به تمام جزئیات بینی حساسین نشان می دهند . اشخاصی که چانه شان کوچک یا گونه های Flat ، پشت لب بلند و لب باریکی دارند ، بینی جلو آمده و بیرون زده به نظر می رسد . اگر ایرادات بینی با دقت کامل هم برطرف شود ولی ایرادات دیگر اجزای صورت برطرف نشود ، باز هم نتیجه عمل جراحی به خوبی به چشم نمی آید . درواقع کوچک بودن دیگر اجزای صورت سبب می گردد تا بینی بزرگتر به نظر برسد . در بعضی موارد اصلاح چانه و گونه و حتی لب ها ، به صورت غیر مستقیم باعث می شود تا بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر آید .

 
همه ی افراد مخصوصا خانم ها اهمیت زیادی برای زیبایی قائلند و داشتن یک صورت زیبا برای آنها بسیار مهم است.جراحی بینی از جمله عمل هایی است که روز به روز در حال بیشتر شدن است و خیلی ها دنبال عمل زیبایی بینی هستند و به دنبال آن برای یافتن جراح بینی مجرب و خوب تلاش بسیار می کنند.اما بر طبق نظرات ارائه شده جراحی بینی گوشتی ظاهرا کمی ریسک است و اغلب مبی پندارند این عمل با شکست روبرو خواهد شد.در این مقاله توضیحات کاملی راجع به جراحی بینی گوشتی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

یکی ازعواملی که ممکن است باعث شود ظاهر یک فرد نا زیبا به نظر برسد بینی با نوک پهن و گوشتی است که تاثیر بسیار بدی بر صورت فرد می گذارد.با انجام جراحی بینی این نازیبایی به سهولت برطرف خواهد شد.اما پزشک باید توجه کند که نوک بینی به دقت تراش داده شود و در صورت لزوم استخوان های بینی نیز کمی جابجا شوند.یکی دیگر از انواع عمل زیبایی بینی های گوشتی, رینوپلاستی کوچک کننده است که به معنای کوچک کردن بینی گوشتی است.ش

چگونه بینی گوشتی را کوچک کنیم؟

در این جراحی برداشته شدن غضروف یا جابجا کردن آن و گاهی تراش دادن آن باعث می شود بینی کوچک شود.در این عمل در سوراخ های بینی برش هایی کوچک ایجاد میکنند تا بشود به استخوانی تحتانی دسترسی پیدا کرد و در این عمل به به هیچ وجه به پوست بینی دست زده نمی شود و پوست منقبض می شود و به شکل جدیدی تبدیل خواهد می شود.گاهی لازم است سوراخ های بین هم تنگ شود.
مزایای جراحی بینی گوشتی

دقت کنید که حتما یک پزشک متخصص زیبایی باید این عمل را انجام دهد تا نتیجه مطلوبی عابدتان شود.در زیر برخی از مزایای انجام عمل جراحی بینی گوشتی را ذکر می کنیم:
بینی زیباتر می شود.
تقارن صورت بهتر می یشود
کیفیت زندگی بهتر می شود
اگر از بینی خود راضی نیستید و فکر میکنید که اگر یک عمل زیبایی بینی انجام دهید چهره ی شما بهتر می شود لازم است ابتدا یک جلسه ی مشاوره با پزشک متخصص زیبایی ترتیب دهید و با ایشان در این رابطه مشورت کنید.بعد از انجام مشاوره می توانید به زودی صاحب چهره ای زیباتر شوید.

 

 

jarahi bini goushti

 
نتیجه جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای یک ظاهر مشخص هستند؛ اغلب این بینی ها پهن بوده و دارای غضروف های ضعیفی هستند که به راحتی خم می شوند و میزان چربی و گوشت این بینی ها بسیار بالا است .جراحی بینی گوشتی هم می تواند یک بینی بسیار زیبا و متناسب ایجاد کند ، اما به شرطی که جراح به قدر کافی دقیق و ماهر باشد.

جراحی بینی گوشتی از حساس ترین جراحی ها در زمینه ی زیبایی بینی است که افراد بسیاری را نگران می کند. بعد از جراحی باید سوراخ های بینی متقارن باشند و تیغه ی میانی آن ظریف و زیبا جراحی شود.

 
نتیجه جراحی بینی گوشتی باید از نظر موارد مشخصی مورد بررسی قرار بگیرد

این موارد شامل موارد ذیل میباشد:
اندازه
شکل
ضخامت و تقارن
وجود انحراف در تیغه
ضخامت پوست روی بینیکاندیدای جراحی بینی گوشتی

 

غضروف بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف و پوست بسیار ضخیم است. از دیگر نشانه های بینی گوشتی، نوک پهن و بزرگ می باشد. برای جراحی بینی گوشتی، جراح بینی باید به جای برداشتن و کوچک کردن غضروف ها، آن ها را اصلاح و تقویت کند. در جراحی بینی گوشتی تورم بیشتر از جراحی بینی استخوانی است، و بیمار باید خیلی صبر داشته باشد تا ورم بینی کم شود و بتواتد نتیجه نهایی مشاهده نماید.

 

 

 

اگر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی داشته باشید و همچنین درباه‌ی بارداری فکر می‌کنید یا به تازگی زایمان داشته‌اید، پیش از جراحی یک جلسه‌ی مشاوره ترتیب داده می‌شود. در این جلسه می‌توانید تمام سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی و بارداری بپرسید.جراحی بینی در بسیاری از موارد غیر قابل برگشت است. بنابراین باید مطمئن شوید که پیش از انجام آن تمام اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی وضعیت خود را کسب کرده‌اید. برخی از سوالات زیر می‌توانند تردیدهای شما را از بین ببرند.
هزینه عمل بینی گوشتی

بعد از جراحی، بیماران باید آمادگی پرداخت داروی مسکن مورد نیاز در طول دوره ریکاوری را داشته باشند. این هزینه ها معمولا در محاسبه هزینه جراحی بینی استخوانی منظور نمی شوند. برای دستیابی به بهبودی سریع تر در این مرحله، می توان از روش های درمانی هموپاتی (هومیوپاتی) نیز استفاده نمود. جراح می تواند به شما درباره داروهای تجویزی و هموپاتی (هومئوپاتی) توضیح دهد و شما می توانید هزینه این داروها را در درمان خود مد نظر بگیرید.

برای افراد با بیماری خاص، می توان از بسته های بعد از عمل جراحی نیز استفاده نمود. این بسته ها شامل آرنیکا و سایر روغن ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری جهت باز کردن بینی است. اگر جراح شما این اقلام را قبل و بعد از عمل بینی برای شما توصیه نکرد، شما می توانید از آنها در طول دوره درمان استفاده نمایید. همچنین به بیماران توصیه می شود برای چند روز اول بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از داروهای ضد تهوع نیز استفاده کنند.
هزینه های قبل از عمل شامل موارد زیر می باشد:

سی تی اسکن
آزمایش خون
عکس آتلیه
و هزینه های بعد از عمل نیز شامل:
ویزیت ماه اول، هر هفته
ویزیت سال اول، هر سه ماه
ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه

 
عمل بینی گوشتی با لیزر

جراحی بینی با لیزر روش غیر عملی و تایید نشده ای می باشد. در واقع فناوری لیزر هنوز تا جایی پیشرفت نکرده که بتواند در سطح استخوانی بینی تغییراتی را ایجاد نماید در نتیجه روش تایید شده ای نمی باشد و می توان گفت نتیجه ای ندارد.

اگرچه لیزر ها قادرند روی پوست بینی تغییراتی ایجاد نمایند و جوش ها و آکنه ها را از بین ببرند و جای زخم و لک را برطرف کنند ولی نمی توانند هیچ گونه تغییری را در ساختمان بینی ایجاد کنند.
بسیاری از متخصصان و جراحان معتقدند بهترین روش برای کوچک کردن بینی گوشتی استفاده از روش های جراحی است.

 

اغلب بیماران بر این باورند که شکل بینی آن ها بعد از انجام جراحی به دلیل پوست ضخیمی دارد بر میگردد. نکته قابل توجه این است که اگر عمل بینی شما توسط جراحی ماهر و توانا انجام شود شاهد نتیحه مطلوبی خواهید بود.
بینی گوشتی بدون عمل

پزشکان می گویند: غضروف نوک بینی در سنین پاببن تر به علت نرم بودن کاملا قابل فرم گیری می باشد. بنابراین کودکان قادرند تقریبا هر شکلی به بینی خود بدهند. به این دلیل انحرافات بینی ناشی از ظربه در این سنین رخ میدهد. البته افراد جوان و حتی مسن نیز میتوانند از این ترفند استفاده کنند.
هر روز غضروف بینی خود را با دو دست بگیرید و فشار دهید.
این کار را به دفعات زیاد در روز انجام دهید.
تا زمانی این کار را انجام دهید که اثرات جزئی کوچک شدن بینی خود را ببینید.

 
بینی گوشتی بدون عمل

دستگاه های زیادی در بازار وجود دارند که با استفاده از حرارت و حرکات ویبره سعی می کنندبینی را کوچک و فرم دهند . البته تاثیر این دستگاه ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نتیجه قطعی ندارد.در این روش پد پلاستیکی را بر روی بینی قرار داده و آن را به منبع انرژی (باتری یا برق) متصل می‌کنید و برای مدتی این کار را انجام میدهید تا تاثیر فرم گیری بینی خود را ببینید.

در حالت معمول پس از یک ماه نتیجه نمایان میشود. این وسایل را میتوانید از بازار تهیه کنید.از آنجایی که بینی بزرگ در خانم ها تاثیر منفی زیادی بر روی اعتماد به نفس و شادابی آنها دارد، این گزینه یکی از بهترین انتخاب ها برای خانم ها است.

استفاده از لوازم ارایشی درست میتواند تا حد زیادی بینی شما را کوچکتر و خوش فرم تر نشان دهد تا در مجامع و مجالس با اعتماد به نفس رفتار کنید. برای به کار گیری این ترفند توجه کنید که تمام وسایل مورد نیاز را داشته باشید.
جهت انجام این کار به یک یا دو برس آرایش و یک هایلایتر و یک سایه قهوه ای تیره تر نیاز خواهید دارید.

هایلایتر را روی تیغه بینی از بالا، میان ابرو ها تا نوک بینی اداه دهید. مواظب باشید که خط کشیده شده بیش از حد پهن نشود چراکه در این صورت بینی را پهن تر جلوه خواهید داد.
دو سمت تیغه بینی را با سایه قهوه ای تیره کنید. سعی کنید پره های بینی خود را باستقاده از سایه قهوه ای بپوشانید.
در نهایت تمام خطوط را محو کنید

 
بهترین جراح بینی در تهران کیست

متخصص ترین و باتجربه ترین جراح بینی کسی است که با کمک علم و تجربه خود بیشترین تاثیر را روی نتیجه جراحی بینی بگذارد. در طول عمل بینی ، اندازه و ظاهر بینی متناسب با استخوان بندی صورت تغییر شکل می یابد. طی این تغییرات، شاهد باریک شدن سر بینی یا قسمت های بالایی، کوچک یا بزرگ شدن خواهیم بود. علاوه بر این زاویه میان لب و بینی هم تغییر می کند. یک جراح ماهر می تواند هر کدام از این اعمال را خلق کند.

بهترین جراح بینی گوشتی
توجه زیاد به تناسب بینی با آناتومی صورت
حفظ فرآیند تنفسی بینی به همراه تغییر شکل بینی
قادر به انجام جراحی انواع بینی ها با شرایط متفاوت
توجه کافی داشتن به سلیقه و نظر بیمار
سلامت و منفعت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد


جراحی قوز بینی

آیا شما هم تا به حال به فکر برطرف کردن قوز بینی خود بوده اید؟

افراد زیادی به دنبال زیبایی در چهره خود هستند به خصوص اشخاصی که دارای قوز روی بینی می باشند و خواهان برطرف کردن این مشکل می باشند، یکی از عمل های زیبایی که در ایران طرفدار زیادی پیدا کرده است، عمل بینی به ویژه جراحی قوز بینی می باشد.

جراحی قوز بینی از عمل های زیبایی به شمار می رود. اکثر افرادی که خواهان جراحی زیبایی بینی اند برای برطرف کردن قوز بینی به ای عمل تمایل نشان می دهند.

متذکر می شویم که با انجام جراحی به راحتی می توان مشکل قوز بینی و برجستگی روی بینی را حل کرد و با ظاهری زیبا مواجه شد. افرادی که  خواهان انجام عمل قوز بینی هستند معمولا از نیم رخ چهره خود ناراضی هستند.

برجستگی یا قوز بینی معمولا به دلیل وجود استخوان وغضروف در بینی  بوجود می آید. در هر فردی علت بوجود آمدن قوز بینی متفاوت می باشد. اکثر پزشکان نتایج قابل قبولی از جراحی قوز بینی بدست می آورند.

برجستگی روی بینی معمولا فقط به دلیل شکستن و آسیب دیدگی بینی بوجود نمی آید و امکان دارد علت به وجود آمدن قوز روی بینی ژنتیکی باشد .

جراحی قوز بینی
انواع مختلف قوز بینی

قوز بینی سه نوع مختلف دارد که عبارتند از:

-قوز بینی واقعی

-قوز بینی کاذب

-قوز بینی پنهان
تشخیص قوز بینی به منظور جراحی

شما برای آگاه شدن از نوع قوز بینی خود برای عمل بینی می توانید ازجراح بینی یا متخصص گوش و حلق و بینی خود کمک بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی نماید.

جراح با توجه به نوع قوز بینی، اقدام به حذف قوز بینی با انجام جراحی می کند. در جراحی قوز بینی کاذب، جراح  برای حذف قوزهای کاذب، در ابتدا برجستگی نوک بینی را برطرف می کند، سپس زیبایی را انجام می دهد. پس باید بگوییم که در این نوع قوز بینی لازم به جراحی بینی و حذف برجستگی بینی نیست .

پزشک یا جراح بینی، نوک بینی استخوانی را به همراه برطرف کردن قوز بینی اصلاح می کند و یا در مواردی که در بینی شما انحرافی داشته باشد، این مشکل را در جهت جراحی زیبایی بینی برطرف می کند.

دکتر بهرام بادامچی ، جراح بینی در تهران و متخصص گوش ، حلق و بینی با دانش روز دنیا می باشند؛ شما عزیزان به جهت تعیین وقت مراجعه به ایشان به جهت کسب مشاوره و راهنمایی برای جراحی زیبایی بینی بدون عارضه ، از طریق زیر اقدام کنید:

 

یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.
روش جراحی قوز بینی

درعمل قوز بینی، لازم به دقت زیاد و حساسیت فراوان دارد. جراح از همان اول عکس رادیولوژی می گیرد که مطابق عکس جراحی بینی را با حساسیت بالاتری انجام می دهد.

برای دسترسی راحت تر به استخوان های قوز بینی و برطرف کردن قوز روی بینی جراح یک برش در زیر پره های بینی ایجاد می کند .

 برای پیش گیری از خون ریزی و کبودی جراح سعی می کند این عمل را با دقت بالایی انجام دهد. دکترکمی از استخوان را تراش می دهد تا این برجستگی ظاهر بهتری ایجاد کند.

تراش قوز بینی  حساسیت بالایی را می طلبد و نیاز به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد و در آخر این کار، برش های ایجاد شده را بخیه می زنند و در مرحله بعد بینی  شما با یک آتل نزدیک به رنگ پوست بسته می شود تا ازبینی محافظت کند.

این نوع بدشکلی بینی شامل یک سایه ی V شکل معکوس در ناحیهی میانی بینی می باشد. این حالت در اثر بریدن غضروف های جانبی بالایی غضروف های تشکیل دهنده ی طرفین پل بینی اتفاق می افتد. این تغییر شکل اغلب زمانی رخ می دهد که جراح انجام دهنده ی عمل اصلی در حین برداشتن برآمدگی بینی و شکستن استخوان های بینی دچار اشتباه شده است. (این عمل موجب بی ثباتی غضروف های جانبی بالایی می گردد)

چگونگی ترمیم: استفاده از فیلر یا جراحی. متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور انجام عمل جراحی را ترجیح می دهند زیرا فیلرها تغییر شکل را بطور دائمی اصلاح نمی کنند. برای مثال حجم بدست آمده توسط فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک حدود ۶ ماه دوام دارند. پرکننده ها همچنین نسبت به عمل جراحی از دقت کمتری برخوردار بوده و ممکن است موجب بزرگ تر نشان داده شدن بینی شوند. علاوه بر این، میتوانند موجب التهاب و ایجاد بافت زخم نیز بشوند، و در نتیجه انجام جراحی های بعدی دشوار می شود. در نهایت، فیلرها می توانند در داخل بینی حرکت کنند. به همین دلایل، متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور عمل جراحی را هنگام اصلاح بدشکلی V معکوس به استفاده از پرکننده ها ترجیح می دهند. جراحی اغلب شامل قرار دادن غضروف پشتی در بالای پل بینی به منظور باریک کردن بینی و عریض کردن قسمت میانی می باشد.

چگونگی ترمیم: بستگی به آناتومی منحصر بفرد بیمار دارد. روش اندونازال (برشهای داخلی) در برخی بیماران مورد استفاده قرار می گیرد و در سایرین نیز عمل باز استفاده میشود. ممکن است غضروفها تراشیده یا بریده شوند. در بیماران با پوست نازک، ممکن است یک گرافت بافت نرم یا فاسیا در بالای غضروفهای نوک بینی قرار داده شوند. ترمیم بینی نوک تیز یا دیگر بدشکلی های نوک بینی یکی از چالش برانگیزترین روش های رینوپلاستی است.

هنگامی که استخوان های بینی در نزدیکی بالای بینی به هم نمی رسند، یک فضای باز شکل می گیرد. باز شدگی سقف بینی موجب می شود که بینی بسیار پهن به نظر برسد. معمولاً پوست بینی رشد کرده و به داخل این فضا می افتد و به تدریج خطوط عمودی یا تورفتگی هایی ظاهر می شوند.
چگونگی ترمیم: بستگی به میزان پایین یا بالا بودن محل استخوان های بینی دارد. ممکن است انجام استئوتومی (شکستن) ضروری باشد و با استفاده از گرافت onlay نیز میتوان فاصله ی بین استخوان های بینی را پر کرد.

بهبودی پس از رینوپلاستی ترمیمی
بهبودی رینوپلاستی ترمیمی شبیه به بهبودی بعد از جراحی اولیه بینی است. استفاده از تامپون های داخل بینی به کاهش تورم و خونریزی بعد از جراحی کمک می کند، اما تا زمان برداشتن آن ها نمی توان از راه بینی نفس کشید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه مراقبت های بعد از عمل روی لینککلیک کنید.
هزینه جراحی ترمیمی بینی
هزینه های جراحی ترمیمی و ثانویهی بینی بیشتر از رینوپلاستی اولیه است. هر قسمت از این هزینه که مستقیماً مرتبط با اصلاح مشکلات مربوط به مسیر جریان هوا باشد را می توان با استفاده از بیمه پوشش داد، با این حال هر گونه هزینه های مرتبط با تغییرات زیبایی را باید خود بیمار بپردازد.


انحراف بینی یا پولیپ ،امروزه در میان مردم بسیار شده است.وهمینطور تاثیرات بسیار زیادی بر شوه زندگی و سلامت افراد می گذارد.و همینطور بحث مورد اهمیت ومهمی است برای افراد است.

انحراف بینی، زمانی است که تیغه بینی، دچار خمیدگی یا انحراف باشد. تیغه بینی یا سپتوم، دیواره‌ای است که بین دو حفره بینی قرار دارد. شکل و ساختار حفره‌های بینی می‌تواند علت سینوزیت مزمن به شمار آید. 

طبق آمار ها  در ۸۰ درصد افراد تیغه بینی در وسط قرار ندارد و به دلیل قابل‌مشاهده نبودن، معمولاً به این عارضه توجهی نمی‌شود. جراحی انحراف بینی، زمانی انجام می شود که جابجایی از خط وسط شدید باشد. اگر تیغه بینی، بیش‌ازحد به خمیدگی، انحراف و کج شدگی دچار شود، شایع‌ترین نشانه آن، دشواری تنفس از راه بینی خواهد بود. بیماران، معمولاً در یک‌ طرف بینی، ناراحتی بیشتری احساس می‌کنند و گاهی نشانه‌ها، عملاً در طرف مقابل خمیدگی گزارش می‌شوند. در برخی موارد، خمیدگی تیغه بینی در مسیر خروجی ترشحات سینوس‌های بینی، اختلال ایجاد می‌کند و عفونت‌های مکرر سینوس‌ها را به دنبال خواهد داشت.
 
نشانه ها و علامت های انحراف بینی:

شایع‌ترین و مهمترین نشانه انحراف تیغه بینی، گرفتگی بینی می‌باشد، به‌طوریکه یک طرف بینی نسبت به طرف دیگر، بیشتر گرفتگی داشته و همچنین، نفس کشیدن نیز با دشواری همراه است.

ویکی دیگر از نشانه های انحراف تیغه بینی و بینی کج عفونت سینوس‌ها به‌صورت مکرر و بازگشت‌کننده است.


 
 دیگر عوارض انحراف بینی موردهای زیر هستند که اگر مداوم ومکرر اتفاق بیافتد فرد دچار این بیماری است:

1-درد های صورت

2-سر درد

3-ترشحات مزمن در ناحیه پشت حلق

4-خونریزی بینی

5-خرناس کیدن و نفس کیدن با صدای بلند و خروپف کردن در هنگام خواب

انحراف بینی، ممکن است در زمان خواب در تنفس فرد، وقفه ایجاد کند. این عارضه، بسیار جدی به‌شمار می‌آید و در اصطلاح پزشکی « آپنه خواب» نامیده می‌شود. مراجعه به پزشک جهت درمان آپنه خواب، بسیار ضروری خواهد بود.

 
دلایل انحراف بینی

تیغه بینی، دیواره‌ای است که مجراهای راست و چپ بینی را از هم جدا می‌کند. اگر تیغه بینی، از وسط به یک سمت جابجا شود،علت انحراف بینی خواهد بود.

علت های انحراف بینی:

1-عارضه ای از بدو تولد

در بعضی از افراد از بدو تولد و در جنینی  انحراف بینی  ایجاد می شود و در زمان تولد آشکار می شود.

2-آسیب های وارد شده به بینی

برخی آسیب ها ممکن است به انسان وارد شود و باعث انحراف بینی شود.

به طور مثال ممکن است در هنگام زایمان بر بینی نوزاد فشار وارد شود و دچار انحراف بینی شود.

یا در کودکان و بزرگالان  ممکن است در اثر حوادث یا پیشامد های ممکن فرد دچار آسیب و انحراف بینی شود.«برخورد دو فرد در پیاده رو، از پله افتادن و ضربه دیدن بینی، در ورزش های رزمی و…»
 
تشخیص توسط پزشک:

پزشک پس از بررسی علائم انحراف بینی ، از بیمار سوالاتی می‌پرسد، مانند: آیا آسیب شدید و یا شکستگی در ناحیه بینی اتفاق افتاده است یا نه؟ آیا تا به حال جراحی بینی داشته‌اید؟ سپس پزشک بینی را معاینه کرده و محل تیغه بینی را بررسی می‌نماید. سطوح داخلی مجراهای بینی نیز با کمک لامپی پرنور و اسپکولوم بینی برای علائم شکستگی بینی وارسی می‌گردند. اسپکولوم بینی، ابزاری انبرک مانند است که به نرمی مجرای بینی را باز نگه می‌دارد. اسپری بینی اکسی متازولین و یا فنیل آفرین ممکن است مورد استفاده قرار گیرند تا بافت آستری بینی (لایه مخاطی)، موقتاً کمی جمع شود تا سراسر تیغه بینی، بهتر قابل مشاهده باشد. گاهی اسکوپ فایبر اپتیک، به داخل بینی عبور داده می‌شود تا نواحی انتهایی تیغه بینی، مستقیماً دیده شوند. در بیشتر موارد، هیچ‌گونه آزمایش خاصی، لازم نخواهد بود .

گاهی انحراف بینی مواردی مانند خونریزی‌های بینی، عفونت‌های سینوسی مکرر و یا مسائل مهم دیگری را به‌وجود می‌آورد که زحمت‌آفرین و مساله‌ساز هستند. در این موارد، پزشک خانواده یا پزشک عمومی، شما را به متخصص گوش، حلق، بینی و یا جراح بینی ارجاع خواهد داد تا درمان لازم انجام پذیرد.
اگر فردی در شرایط زیر قرار گرفت،باید به پزشک مربوطه مراجعه کند:

      مشکلاتی در خوابیدن مخصوصا آپنه خواب
      سخت نفس کشیدن
    مشکلات سینوس های اطراف بینی در صورتی که ادامه پیدا کند. 
درمان انحراف بینی:

انحراف بینی به‌طور گسترده‌ای شایع بوده و در بسیاری افراد، درمان انحراف بینی ضرورتی نخواهد داشت.

 

برخی نشانه‌ها مانند گرفتگی بینی و یا خلط پشت حلق، می‌توانند با دارو کاهش پیدا کنند، شامل: داروهای ضد احتقان بینی ، آنتی‌هیستامین‌ها و یا اسپری‌های بینی. در بسیاری موارد، پیش از اینکه جراحی مورد توجه قرار گیرد، ابتدا دارودرمانی انجام می‌پذیرد.

 

اگر انحراف بینی در فرد، مشکلات تنفسی، آپنه خواب و یا خرناس کشیدن را به ‌همراه داشته باشد، ممکن است انجام جراحی توصیه شود تا تیغه بینی، اصلاح گردد. عمل جراحی که در آن تیغه بینی مورد اصلاح و ترمیم قرار می‌گیرد، سپتوپلاستی نامیده شده و با نام‌های برداشتن تیغه بینی از زیر مخاط و یا بازسازی تیغه بینی یا عمل انحراف بینی با لیزر نیز شناخته می‌شود.
 
پیامد و عوارض:

اگر انحراف بینی بیشتر و شدیدتر شود ومنجر به گرفتگی بینی شود این عوارض ممکن است پیش بیاید:

1-احساس فشار یا گرفتگی در مجرای بینی

2-اختلال در هنگام خواب وآشفتگی به دلیل سخت نفس کشیدن در خواب شبانه و همچنین استراحت دلپذیر و باب میل نخواهد بود.

3-خشکی دهان،به دلیل تنفس طولانی مدت از طریق دهان

 به روز رسانی (تاریخ  6 شهریور 1398)


موارد قابل پیشگیری انحراف بینی:

1-در حین ورزش های رزمی و برخوردی همیشه کلاه های مخصوص و ایمنی داشته باشید و از پوشش محافظ سر و صورت استفاده کنید.

2-در زمان رانندگی کمربند های ایمنی راننده و سرنشینان باید بسته باشد.

هزینه عمل انحراف بینی بسته به نوع درمان و پزشک متخصص ممکن است متفاوت باشد.*

تیغه بینی، شامل یک اسکلت اصلی است که در ساختار بینی، نقش نگه‌دارنده داشته و به طور طبیعی، دو حفره بینی را از هم جدا می‌نماید. سطح تیغه بینی، در هر دو طرف با لایه مخاطی، پوشیده شده است. تیغه بینی در قسمت جلو، از ساختاری محکم اما قابل انعطاف، برخوردار می‌باشد که بیشتر از غضروف تشکیل یافته و بر روی آن پوستی قرار دارد که رگ‌های خونی بسیاری را در بر می‌گیرد. در حالت ایده‌آل، تیغه بینی، وسط قرار گرفته و باعث می‌شود فضای داخل  بینی، به دو گذرگاه هم‌اندازه تقسیم شود.

عمل بینی استخوانی

بهتر است تشخیص اینکه بینی شما گوشتی است یا استخوانی را به پزشک بسپارید. از ما می پرسید مشخصه های بینی استخوانی چیست؟

بینی استخوانی دارای پوست نازک اما استخوان قطور و پهن و قوی است. شما باید عمل بینی استخوانی خود را به پزشکی بسپارید که دارای تبحر کافی در این زمینه فرم دهی و تغییر شکل استخوان داشته باشد. از آن جایی که بینی استخوانی پوست نازکی دارد اگر تیپ پلاستی (ترمیم نوک بینی) و استئوتومی بینی به درستی انجام شود نتیجه کار فوق العاده خواهد بود.

همچنین ممکن است بینی شما شکستگی و انحراف قبلی یا انحراف مادرزادی داشته باشد که درباره این موضوع حنما باید پزشک خود را مطلع کنید و با او مشورت کنید. برای مشاوره رایگان دکتر عکس های بینی خود را به تلگرام یا واتساپ ما بفرستید.

امکان بازگشت بینی به حالت قبلی یا افت بینی بعد از عمل بینی استخوانی تقریبا نزدیک به صفر است. مراقبت های بعد از عمل مرحله ی حساسی است اما درمورد عمل بینی استخوانی حساسیت کمتری دارد. مثلا در عمل بینی استخوانی مدت چسب زدن بینی کوتاه تر است زیرا امکان افت و تغییر شکل آن در مقایسه یا بینی گوشتی کمتر است.

مدت زمان عمل بینی استخوانی هم بسته به سرعت جراح و همچنین باز یا بسته بودن روش جراحی متفاوت است. اما درکل این زمان بین یک تا سه ساعت متفاوت است.

اینکه می گوییم عمل بینی استخوانی بهتر است به این معناست که نتیجه عمل بینی استخوانی مطلوب تر و بهتر است.و به هیچ وجه به این معنی نیست که عمل بینی استخوانی راحت.تر است بالعکس مشکل تر است زیرا اولا کار با پوست نازک برای جراح مشکل است و ثانیا پوست نازک هرگونه ناهنجاری استخوانی و غضروفی بینی را به راحتی نشان می دهد.بلکه به این معناست که نتیجه عمل بینی استخوانی مطلوب تر و بهتر است.

همان طور که قبلا اشاره کردیم مراقب های بعد از عمل بینی استخوانی با عمل بینی گوشتی متفاوت است . مدت چسب زدن  کوتاه تر است، احتمال ورم و خونریزی و کبودی کمتر است. اما باید در نظر داشت از آن جا که استخوان ها تغییرات شدیدی می کنند احتمال درد بعد از عمل بیشتری وجود دارد که با مسکن های معمول به خوبی قابل کنترل است.

در پایان باید اشاره کنیم که در علم پزشکی اصطلاحاتی تحت عنوان بینی استخوانی و بینی گوشتی وجود ندارد بلکه این ها اصطلاحاتی قراردادی است. درواقع نتیجه عمل بینی کامالا به ضخامت پوست بیمار بستگی دارد. هر چقدر پوست بینی فرد ضخیم تر باشد امکان کوچک کردن بیمار کمتر و هرچه پوست بینی او ضخامت کمنری داشته باشد تغییرات بعد از عمل جراحی بیشتر و بهتر خواهد بود.

در عمل بینی استخوانی هم می توان از روش باز جراحی بینی و هم روش بسته استفاده کرد  اما استفاده از روش باز بیشتر توصیه می شود.

توجه داشته باشید برای انتخاب دکتر مناسب برای  عمل جراحی صرفا به نمونه بینی های استخوانی که جراح مورد نظر عمل کرده توجه کنید. فقط کافی است نگاهی به نمونه کار های ما بیندازید و مقایسه کنید. (به روز رسانی در تاریخ 7 شهریور 98)

 بهترین جراح بینی استخوانی در ایران با یار زیاد و فعالیت‌های بسیار زیاد در حوزه جراحی های بینی تخصص فوق العاده بالایی را دارد که تاکنون عمل های جراحی بینی را با موفقیت های بسیار بالایی انجام داده است و تمامی افرادی که بینی های استخوانی خود را در نزد جناب آقای دکتر بادامچی عمل نموده اند رضایت بسیار بالایی داشته و به تمام افرادی که قصد دارند بینی های استخوانی خودشان را عمل کنند توصیه می کنند که به مراجعه کنند تا بتوانند بهترین عمل جراحی بینی استخوانی را داشته باشند.
 

اول از همه باید بدانید وقتی صحبت از  جراحی زیبایی بینی به میان می آید، هیچ تضمینی برای دستیابی به نتیجه دلخواه وجود ندارد؛ دلیل آن منحصر به فرد بودن بینی و روش انجام عمل بینی برای هر شخص است.

زمانی که نتیجه عمل طبق انتظارات شما پیش نمی رود یا به عبارتی از نتیجه عمل خود ناراضی هستید پای عمل ترمیمی بینی به میان خواهد آمد.

اگر نتیجه عمل زیبایی بینی خود را دوست ندارید حتما هم حال و روز خوبی هم ندارید اما ناراختی دردی را دوا نکرده و نمی کند جای هیچ نگرانی نیست بهتر است امید و روحیه شاد را دوباره به خود هدیه دهید چون عمل ترمیم بینی به شما کمک می کند تا با جراحی مجدد به بینی ایده آل برسید و تغییرات شگفت انگیزی را در چهره خود تجربه کنید.

در این مطلب نکاتی از بهترین جراحان پلاسیتک آورده شده که با رعایت آن ها می توانید شانس موفقیت در عمل ترمیم را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

عمل ترمیم بینی چیست؟

در برخی از بینی ها برای رفع مشکلات به جا مانده از جراحی اول یا مشکلاتی که در سال های بعد برای بینی اتفاق می افتد نیاز به جراحی مجدد پیدا می شود به عمل هایی که بعد از جراحی اول (جراحی دوم، سوم و...) با هدف رفع نقص ها و مشکلات بینی انجام می شود عمل ترمیم بینی گفته می شود.

به عمل ترمیم بینی جراحی ثانویه بینی نیز گفته می شود
هدف از جراحی ترمیم بینی چیست؟

اصلی ترین و مهم ترین هدف جراحی ترمیم بینی دستیابی به یک نتیجه ایده آل و متناسب با چهره می باشد که در جراحی اول تحقق این اهداف صورت نگرفته است.
چگونه شانس موفقیت در عمل بینی ترمیمی را بالا بیریم؟

فرمول موفقیت در عمل ترمیمی بینی شامل 4 مرحله است؛ با رعایت این مراحل شانس موفقیت در عمل را به میزان قابل توجهی افزایش خواهید داد:
1- مشخص کنید آیا واقعا برای این عمل یک کاندید مناسب هستید

اول از هر چیز باید واقعا مشخص شود که به جراحی مجدد بینی احتیاج دارید یا خیر اگر نتیجه جراحی اول شما ناموفق بوده باشد جراح پشنهاد عمل ترمیم خواهد داد(مشکلات بینی که نیاز به جراحی ترمیمی دارد در همین مقاله نوشته شده است).

  اما اگر عمل با موفقیت انجام شده احتمالا کاندید عمل مجدد نباشید و بهتر است شما نیز پافشاری نکنید زیرا مشکلات جزئی بینی دلیل خوبی برای جراحی مجدد نیست چون پیچیدگی عمل ترمیم بسیار ریسک عمل را بالا می برد و احتمال دارد نتیجه قابل قبول در جراحی اولیه را تبدیل به یک نتیجه غیر قابل قبول در جراحی ترمیمی کند. در این صورت جراحی ترمیم بینی برای بار سوم و چهارم هم دور از انتظار نیست.
2- انتظارات غیر واقع بینانه از نتیجه عمل ترمیمی نداشته باشید

با توجه به سختی عمل ترمیم و کاهش انعطاف پذیری بافت های بینی سعی کنید تا جای ممکن سطح انتظارات خود را از نتیجه عمل ترمیم پایین بیاورد تا احتمال رضایت از عمل افزایش پیدا کند. البته تمام خواسته ها و انتظارات خود را کاملا برای جراح شرح دهید تا جراح نیز سطح توقع شما را مشخص کند.(با طراحی کامپیوتری بینی نیز می توانید کمک زیادی به خود و جراح کنید)
3- انتخاب جراح معروف و حرفه ای

مهم ترین کاری که برای افزایش شانس موفقیت در جراحی ترمیمی بینی می توانید انجام دهید این است که با تحقیق آگاهانه و اساسی بهترین جراح را برای ترمیم بینی خود انتخاب کنید. معمولا خود جراح شما این عمل را انجام خواهد داد چون با آناتومی بینی شما آشنایی کامل دارد اما اگر از کار جراح خود ناراضی بودید بهتر است برای انتخاب یک جراح با تجربه تحقیقات خود را شروع کنید.

 مهم ترین قانونی که موجب زیبایی چهره می شود این است که میان اجزای صورت با هم یک هارمونی و تعادل برقرار شده باشد. در واقع اگر جراح بتواند تناسب بینی با سایر اجزای صورت را حفظ کند مطمئن باشید با دیدن چهره جدیدتان شگفت زده خواهید شد.

اما اگر جراح تجربه کافی نداشته باشد و نتواند این تناسب را رعایت کند هر چند شکل بینی به زیبایی هم عمل شده باشد، نتیجه جراحی نمی تواند شما را خوشحال کند چون با عدم تناسب بینی با چهره تغییرات زیبا در صورت ایجاد نخواهد شد. مثلا بیمار صورت گردی دارد اما بینی او باریک شده است یا صورت بیمار دراز است اما بینی او کوتاه شده است و ...

از جمله نقص های که ممکن است در جراحی اولیه برای بینی اتفاق بیفتد مشکلات نوک بینی می باشد به طور کلی با ایجاد مشکلات زیر نیاز به ترمیم نوک بینی عمل شده است.

    افتادگی نوک بینی بعد از چندین سال
    سربالا شدن بیش از اندازه نوک بینی
    پهن شدن بیش از حد نوک بینی
    کج شدن نوک بینی

معمولا اصلاح مشکلات نوک بینی با جراحی ترمیمی در بینی های استخوانی نتیجه مطلوب تری نسبت به ترمیم نوک بینی های گوشتی دارد زیرا در بینی های گوشتی پوست بینی ضخیم و پرره های بینی نرم هستند و عمل ترمیم نوک بینی های گوشتی نیازمند تکنیک های خاصی برای کاهش ضخامت و نرمی پوست دارد.

معمولا جراحان به بیماران خود توصیه می کنند حده اقل 1 سال صبر کنند تا شکل نهایی بینی تثبیت شود و سپس در صورت نیاز اقدام به عمل ترمیم بینی کنند اما ممکن است برخی از مشکلات بینی مثل مشکلات تنفسی و بویایی وجود داشته باشد که پزشک تصمیم بگیرد در اولین فرصت عمل ترمیمی بینی را انجام دهد

با توجه به میزان پیچیدگی جراحی ترمیمی و توافقاتی که با جراحتان می کنید هزینه عمل ترمیم بینی تفاوت های دارد اما معمولا جراحان به دلیل سختی عمل ترمیم هزینه بیشتری نسبت به جراحی اولیه از شما دریافت می کنند.این هزینه ها شامل دستمزد جراح، هزینه متخصص بیهوشی، هزینه بیمارستان، داروها و آزمایشات لازم می شود.

اگر بتوانید با جراح خود به توافق برسید احتمالا بتوانید هزینه جراحی ترمیم بینی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید اما اگر جراح انتخابی برای عمل ترمیم یک جراح دیگر باشد، با توجه به میزان سختی و مشکلات بینی هزینه را تمام و کمال دریافت می کنند.

این نوع غضروف از افراد اهدا کننده عضو پس از مرگشان تهیه می شوند که به وسیله اشعه ضدعفونی می شوند و در بازار به فروش می رسند. این نوع غضروف ها نیز نتایج زیبایی خوبی دارند اما ممکن است پس از مدتی جذب بدن بیمار شوند و شکل بینی دوباره به حالت قبل برگردد که دوباره نیار به جراحی ترمیم بینی می شود.

غضروف خود بیمار:

این نوع غضروف از بدن خود بیمار تهیه می شود.معمولا از 3 ناحیه در بدن این غضروف تهیه می شود:

    داخل تیغه وسط بینی فرد
    غضروف پشت گوش
    غضروف دنده

بهترین نوع غضروف برای استفاده در ترمیم بینی غضروفی است که از بدن خود بیمار گرفته می شود چون امکان جذب و عفونی شدن آن وجود ندارد و ماندگاری بالای دارد. در بین این ناحیه های غضروف خودی بهترین ناحیه داخل تیغه وسط بینی است اما ممکن است به دلیل جراحی اولیه این قسمت بینی دچار آسیب شده باشد و از بین رفته باشد که در این مواقع از غضروف پشت گوش برای ترمیم استفاده می شود. این مورد هیچگونه مشکل ظاهری و شنوایی برای گوش ایجاد نمی کند و به راحتی قابل انجام است. اما ایراد آن محکم نبودن آن است و ممکن است برای ترمیم بینی های گوشتی نتوان از آن استفاده کرد.

اگر برای ترمیم بینی که مشکلات زیادی دارد نیاز به میزان زیادی غضروف باشد بهترین ناحیه، غضروف های دنده خود فرد است چون محکم هستند و به میزان کافی غضروف در اختیار جراح قرار می دهد.. برای برداشت غضروف دنده، جراحی جداگانه ای لازم خواهد بود که به اندازه 4 سانتی متر روی قفسه سینه برش ایجاد می شود.

جراحی ترمیمی بینی
در صورتی که پس از عمل جراحی اولیه شکل ظاهری بینی مطلوب نشده باشد و یا مشکلاتی در اثر جراحی بینی ایجاد شده باشد عمل جراحی بینی ثانویه یا جراحی ترمیمی بینی برای بیماران انجام میشود .
جراحی زیبایی ترمیمی بینی
عمل ترمیمی بینی ( ریویژن بینی و یا عمل ثانویه ) یک عمل رایج برای اصطلاح نتایج عمل های بینی قبلی می باشد .اگر در گذشته عمل بینی قبلی می باشد . اگر در گذشته عمل بینی انجام داده اید یا نتوانسته مشکلات تنفسی شما را حل کند یا خود باعث برور آن شده است . عمل ترمیمی بینی برای شما گزینه ای مناسب محسوب می شود .
زمان عمل ترمیمی بینی طولانی تر است و ممکن است جراح نیاز به تهیه بافت استخوانی ، غضروفی و حتی پوستی از جاهای دیگر بدن شخص داشته باشد
عمل ترمیم بینی نسبت به جراحی که بار اول انجام میشود بسیار سخت تر و پیچیده تر است چرا که اسیب بینی بعد از جراحی متغیر است و ممکن است ساختار و غضروف های بینی اسیب دیده باشد که تنها یک جراح بینی با تجربه می تواند این اسیب ها را رفع و درمان کند و فرد را از دغدغه زیبایی بهتر بینی و جراحی های متعدد ترمیمی دور نماید
تورم بعد از جراحی بینی طبیعی است ، ممکن است همراه با تورم شدید یا خفیف کبودی در اطراف چشم و زیر گونه ها دیده شود ، این کبودی و تورم موقت بوده و با رعایت موارد دیگری نیز قابل درمان است .

به یاد داشته باشید که با سپری کردن دوره ی نقاهت بعد از جراحی بینی ، میزان قابل توجهی از تورمات کاهش می یابند.

البته اندازه ی کبودی و تورم به تغییراتی که جراح حین جراحی برروی بینی انجام داده است بستگی دارد ، و همچنین جنس پوست و استخوان های صورت نیز در شدت کبودی و تورمات ناشی از جراحی بینی تاثیر گذار است .

بینی‌های گوشتی به بینی‌هایی اطلاق می‌شود که پوست روی بینی‌ ضخامتی بیش از اندازه داشته باشد. اگر بینی‌ را به دو نیمه بالایی و پایینی تقسیم کنیم، پوست قسمت پائین یا نوک بینی‌ ضخامت بیشتری نسبت به نیمه بالایی دارد. ضخامت پوست تا حد زیادی به وجود غدد چربی‌ درون آن بستگی دارد، هرچه این غدد بیشتر و بزرگتر باشند، پوست ضخیم‌تر به نظر می‌رسد. این پوست‌ها خصوصیتشان چرب بودن بیش از حد آنان است. شاید دیده باشید که در روی پوست قسمت پایین بینی‌ برخی‌ افراد دانه‌های سیاه رنگی‌ وجود دارد. در حقیقت این دانه‌ها، چربی‌هایی هستند که هنگام خروج از پوست و در مجاورت هوا به رنگ سیاه در می‌آیند. در افرادی که پوست ضخیم و چرب دارند این دانه‌ها بیشتر دیده می‌شود. بنابراین خصوصیت بینی‌های گوشتی ضخیم بودن پوست آنهاست که باعث بزرگ و حجیم شدن قسمت پایینی آن می‌گردد. همچنین نوک بینی‌ نیز افتادگی دارد.

خیر. بینی‌های گوشتی علاوه بر سر بزرگ و افتاده، پوست ضخیم چرب‌ و متخلخلی دارند که با فشار بین دو انگشت، به راحتی‌ چربی‌ سفیدرنگی به بیرون تراوش می‌یابد. برخی‌ بینی‌ها افتادگی داشته یا نوک بزرگی‌ دارند ولی‌ پوست آنها نازک یا متوسط است. در اینگونه بینی‌ها معمولا غضروف زیر پوست بزرگ بوده و باعث بدشکلی آن می‌شود. اینها نباید با بینی‌های گوشتی اشتباه شوند.

بطور کلی‌ تغییر در این بینی‌ها نسبی می باشد، یعنی می‌توان امید بسیاری داشت که فرم بینی‌ نسبت به قبل، بهبود قابل توجهی‌ داشته باشد. این بینی‌ها را نمی‌توان خیلی‌ کوچک و ظریف کرد چون در جراحی، کار عمدتاً روی بافت استخوانی و غضروفی انجام می‌شود و بافت نرم از جمله پوست خیلی‌ قابل دستکاری نیست. به عبارت دیگر می‌توان تا هر قدر بخواهیم از استخوان و غضروف برداریم ولی از پوست نمی‌توانیم برداریم. در صورت برداشت بیش از حد از استخوان و غضروف شکل بینی‌ از قبل هم بدتر می‌شود. بنابرین می‌شود گفت که این بینی‌ها را می‌توان به فرم دلخواه نزدیک کرد ولی‌ انتظار کوچک شدن زیاد آنها بی‌مورد است.

  در بینی‌های گوشتی برخلاف بیشتر بینی‌ها، بافت استخوانی و غضروفی ضعیف‌تر است و قادر به نگهداری پوست ضخیم و سنگین روی خود نیست. به همین دلیل بینی‌ حالت کوفته و بد شکلی پیدا می‌کند. بنابراین در این جراحی در اکثر موارد نه تنها از آنها بر نمی‌داریم بلکه با گذاشتن غصروف‌های کمکی‌ یا گرافت آنها را تقویت می‌کنیم. با این روش، بینی‌ استحکام بیشتری یافته و شکل بهتری پیدا می‌کند. این گرافت‌ها معمولا از داخل بینی‌ خود فرد برداشته می‌شود.

اگر روش عمل درست و دقیق باشد، امکان برگشت بسیار کم است، چون در اینجا ما غصروف‌ها را تقویت می‌کنیم که این روش دایمی و برگشت ناپذیر است. مسأله در مورد ضخامت پوست است که چنانچه با برداشتن چربی‌‌ها آنرا نازک کنیم امکان تشکیل مجدد آن وجود دارد. البته با انجام اقداماتی پس از جراحی می‌توان پوست را نازکتر کرد و از برگشت آن جلوگیری کرد. یکی‌ ازاین روش‌ها تزریق کورتن در لایه‌های عمیق پوست می‌باشد. می‌توان ۳ هفته پس از جراحی این تزریق‌ها را انجام داده و در صورت نیاز آن‌ را تکرار کنیم. این کار باید با نهایت دقت انجام پذیرد تا امکان بروز عوارض از بین برود. مواردی از نازک شدن بیش از حد پوست در یک قسمت و یا تغییر رنگ آن دیده شده است.

مهمترین عامل محدود کننده در جراحی بینی پوست است. در حقیقت پوست خط قرمز در جراحی بینیست. بجز موارد اندکی ما هیچگاه پوست را دستکاری نمیکنیم. در گذشته برخی جراحان برای نازک کردن پوست از زیر آنرا تراشیده و نازک میکردند. این کار بعضأ نتایج فاجعه باری همچون فرو رفتگی در پوست و یا حتی به از بین رفتن یا نکروز قسمتی از آن می انجامید. ترمیم تمام قسمتهای بینی در جراحیهای ارمیمی امکانپذیر است مگر در ضایعات پوستی.در جراحی های نوین بینی های گوشتی فرم دادن به بینی با افزایش استحکام به اسکلت غضروفی هدف اصلیست. با این کار نوک بینی باریک تر شده و افتادگی آن هم اصلاح میگردد. گرچه بافت چندانی از بینی برداشته نشده و حتی به آن اضافه میشود، ولی بینی شکیل تر و کوچکتر بنظر میرسد.

۲-افراد با بینی گوشتی چقدر میتوانند از نتیجه جراحی انتظار بهبود داشته باشند؟

اگر چنانچه این افراد انتظار معقولی داشته باشند میتوان به انها نوید بینی خوش فرم و شکیلی را داد. آنها نباید بهیچ وجه انتظار بینی کوچک، فانتزی و یا عروسکی داشته باشند.

۱۳-آیا هر بینی گوشتی را میتوان عمل کرد؟

خیر. در برخی آفراد و بخصوص آقایان پوست بسیار چرب و ضخیم است و جراحی در آنان فایده ای نداشته و حتی ممکن است شرایط را بدتر کند. بهتر است ابتدا با برخی اقدامات پوستی مانند تراشیدن پوست و یا لیزر ضخامت آن را کمتر کرده و سپس اقدام به جراحی نمود.
مهمترین اقدامات بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یک عمل زیبایی است که می تواند باعث از بین بردن مشکلات بینی و اصلاح معایب آن شود ، در صورتی که شما جراحی بینی را برای انجام انتخاب کرده اید ، لازم است تا از مهم ترین اقدامات بعد از عمل جراحی بینی مطلع باشید تا بتوانید با آگاه بهتر و بیشتر دوره ی نقاهت بعد از جراحی را بدون هیچ گونه مشکل احتمالی پشت سر بگذارید .

انحراف بینی ( Septal  Deviation) اختلالی است که در افراد بسیاری دیده می شود. در انحراف بینی تیغه جداکننده بینی، خمیدگی یا شکستگی پیدا می کند. این عارضه در بعضی افراد تا اندازه ای شدت می یابد که می تواند به دلیل گرفتگی و انسدادی که به وجود می آورد ، کیفیت زندگی فرد را مختل کند. از وراثت و روند تکامل می توان به عنوان دو عامل بسیار تاثیر گذار بر به وجود آمدن انحراف در بینی نام برد. در ادامه میخواهیم به موارد زیر بپردازیم:

تیغه بینی (سپتوم بینی ) صفحۀ عمودی نازکی است که همانند دیواره ای، تقسیم فضای داخلی بینی از وسط به دو قسمت کاملا مساوی را بر عهده دارد . تیغه بینی با مخاط پوشانده می شود. این قسمت مانند سایر قسمت های بدن تا پایان بلوغ رشد کرده و بر ابعاد آن اضافه می شود. این تیغه گاهی دچار انحراف و کجی به سمت راست یا چپ می شود . وارد شدن ضربه به بینی و یا ایجاد شکستگی در آن قبل از پایان بلوغ و ضربه در زمان تولد نوزاد از موارد موثر بر این انحراف هستند. بسته به فرم و ناحیه کجی تیغۀ بینی، تنگی و گرفتگی در یک یا هر دو مجرای بینی به وجود می آید؛ که بر اساس شدت آن درجاتی از اختلال را در زندگی بیمار به وجود می آورد و بیشترین تاثیر آن بر تنفس فرد است.  به طور معمول کجی و انحراف تیغه بینی در ناحیه داخلی بینی بوده و بر روی فرم ظاهری بینی تاثیر گذار نیست مگر اینکه کجی و انحراف زیاد بوده و در دوران رشد و بلوغ  وجود داشته است.

تشخیص انحراف بینی

انحراف بینی از طریق معاینه کامل بینی توسط پزشک متخصص با کمک آندوسکوپ (لوله‌نازک مجهز به نور ) تشخیص داده می شود.گاهی پزشک برای تشخیص قطعی از سی تی اسکن  و آندوسکوپی استفاده می کند.

بر اساس شدت اختلالات انحراف تیغه بینی (سپتوم ) و علائم ناشی از آن روش های درمانی به فرد پیشنهاد و شده و روش های درمانی توصیه شده برای فرد انجام می شود.

در صورتی که در اثر انحراف سپتوم ، بینی در یک یا دو طرف بسته شود عمل جراحی برای باز شدن راه هوایی و اصلاح انحراف تیغه بینی  پیشنهاد می شود.

هزینه عمل اصلاح انحراف بینی

جراحی انحراف بینی ، یک عمل درمانی محسوب می شود و همه بیمه ها اعم از پایه و تکمیلی هزینه عمل اصلاح انحراف بینی را پرداخت می کنند اما جراحی بینی کج ، یک عمل زیبایی به حساب می آید و تمامی هزینه عمل به عهده فرد می باشد.

هزینه  تمام شده عمل با توجه به نوع درمان ، دستمزد پزشک جراح و هزینه کلینیک و اتاق عمل متغییر است.

در پایان چند سوال متداول  

    اگر بینی شخصی در کودکی شکسته باشد و بخواهد در زمان بزرگسالی عمل انجام دهد آیا این کجی بینی مشمول بیمه میشود و یا هزینه ی آن همانند عمل ریبایی است؟

پاسخ : اگر بیش از یک ماه از شکستگی بینی گذشته باشد بیمه هزینه ی آن را تقبل نمی کند چون استخوان بینی جوش می خورد و نیاز به جراحی زیبایی بینی دارد.

    اگر شخصی در حال حاضر انحراف بینی دارد و میخواهد این انحراف بینی را عمل کند و چند سال دیگر جراحی زیبایی بینی انجام دهد بهتر است این عمل ها جداگانه انجام شود یا یه صورت هم زمان؟

پاسخ : اگر شخصی در حال حاضر دچار عارضه ی انحراف بینی است و  قصد دارد در آینده جراحی زیبایی بینی هم انجام دهد بهتر است همه را در یک جلسه انجام دهد چون هم از نظر اقتصادی برایش به صرفه تر است هم یک بار از داروی بیهوشی استفاده می شود  و هم اینکه یکبار بینی برش داده می شود و در نتیجه جای زخم کمتری ایجاد می شود.

    آیا عملی که قراره متخصص گوش و حلق وبینی روی بیمار انجام بده و انحرافشو درمان کنه اون عمل هم زیبایی ظاهرشو درست میکنه یا برای زیبایی ظاهرش و کجیش باید یه عمل دیگه انجام داد ؟

پاسخ : جراحی انحراف بینی فقط کجی بینی را برطرف می کند اگر بینی از لحاظ ظاهری ایراد دیگری هم داشته باشد باید با دکتر زیبایی مشورت شود.

    اگر شخصی ورزشکار است آیا بعد از عمل انحراف بینی میتواند ورزشهای سنگین انجام دهد؟

پاسخ : نظر پزشکان مختلف در این مورد متفاوت است اما حداقل باید ۶ ماه از عمل جراحی گذشته باشد تا بتوان ورزش های سنگین را شروع کرد. بعضی از پزشکان تا یکسال هم اجازه ورزش سنگین نمی دهند این مورد را باید هر فردی از دکترش بپرسید. قطعا شرایط هر فردی نیز با فرد دیگر متفاوت است.

    اگر شخصی با صلاحدید دکتر گوش و حلق و بینی مشخص شده که انحراف شدید بینی دارد و بایستی عمل کند و تصمیم دارد هم زمان عمل زیبایی هم انجام دهد اما روی بینی اش جوش زده و جای جوش هم مانده آیا با این وضعیت عمل امکان پذیر است یا بایستی جوشهای روی بینی اش خوب شود و سپس جهت عمل دست به کار شود؟

پاسخ : جراحی بینی تاثیری در پوست بینی ندارد. عمده ی کار روی استخوان و غضروف بینی انجام می شود.

    اگر شخصی مشکل کم خونی دارد اما انعقاد خونش در وضعیت مناسبی است آیا با این اوصاف امکان عمل وجود دارد؟

پاسخ : برای عمل جراحی بینی یک سری آزمایش های روتین گرفته می شود تا مشخص شود آن فرد شرایط جراحی را دارد یا خیر .اگر میزان هموگلوبین بالای ۱۰ باشد مشکلی ندارد اما اگر پایین ۱۰ باشد باید ابتدا درمان شود سپس برای جراحی اقدام کند .در کل توصیه می شود این مورد را از پزشک خود سوال کنید چون کم خونی انواع مختلف دارد.

    آیا اگر شخصی خروپف می کند دلیل این خروپف بخاطر انحراف بینی می باشد؟

پاسخ : اگر منظور خروپف کردن در خواب است؛ به این معنی که تنفستان در خواب سر و صدا دارد؛ علت های متفاوتی می تواند داشته باشد که صرفا با عمل کردن بینی برطرف نمی شود و ممکن است علل دیگری داشته باشد مثل بزرگی لوزه، افتادگی عضلات حلق، چاقی و … که مشکل بینی می تواند آن ها را تشدید کند. اما اینکه با برطرف کردن انحراف بینی، خروپف نیز اصلاح می شود، اینگونه نیست و خروپف، علت های دیگری نیز دارد.

    اگر شخصی بعد از انحراف بینی مشکل سختی تنفس در خواب را داشته باشد آیا با گذشت زمان مشکل تنفس بهبود میابد ؟

پاسخ : مشکل سخت بودن تنفس بعد از جراحی اصلاح تیغه ی بینی شاید به عوامل دیگری بستگی دارد که بهتر است در این زمینه شخص حتما باید به پزشک متخصص مراجعه نماید.


سلام اقای دکتر من سال ٨٣جراحی کردم و از همون ابتدا بعد عمل از فرم نوک بینیم راضی نبودم خیلی مربع شده و با صورتم هماهنگ نیست به نظرم و باعث شده طول بینی بلندتر از قبل حتی به نظر برسه و مشکل دیگه اینکه قوزش کانلا برطرف نشده میخواستم بپرسم که امکان حل نشکلم هست؟از اینکه بدتر بشه خیلی میترسم

با سلام

امکان حل مشکل که حتما وجود دارد ولی معاینه  و یا رویت عکس های شما می تواند نشان دهد که چه میزانی موفقیت هست.

باید دید وضعیت پوست و اسکلت بینی شما چطور است
 


با سلام اینجانب حدود 20 سال پیش جراحی رینو انجام دادم ولی پزشک من عمل انحراف رو برایم انجام نداد حالا با توجه به وجود سینوزیت مزمن والرژی که دارم ایا میتونم عمل ترمیم نوک بینی وپولیپ وانحراف رو انجام بدم لازم به یاداوری هستش که من حدودشش ساله که هیچگونه بویایی ندارم.

با سلام

عمل بینی اولیه و ثانویه در بیماران با آلرژی و سینوزیت باید با احتیاط کافی انجام شود و دریچه های بینی باز نگه داشته شوند.بویایی تا حدی برمیگردد به شرطی که راه هوایی شما بازتر شود.
 


سلام وقت بخیر من یکسال ونیم پیش دکتر جراحی بینی عمل کردن که اصلا راضی نیستم سر بینی من حالت گرد بود والان بعد از عمل هم هنوز گرده و اقای بعد یکسال عملم میگفتن باید دوباره عمل بشه وقابل ترمیم هست ولی بعدش گفتن نمیشه الان نمیدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنید .

با سلام

عکس های قبل و بعد از جراحی بینی تان را برای ما در تلگرام مطب دکتر منافی ارسال نمائید تا راهنمایی تان کنیم.

سلام اقای دکتر.وقت بخیر.من ٨ سال پیش بینیمو عمل کردم.علیرغم اینکه بینی ساید ایراداتی داشت ولی با توجه به بینی اولیه واقعا راضی بودم.بینی کوتاه و یک مقدار سر بالا و سر مربع.تا در سال پیش چون سوراخای بینی بزرگ بود پزشکم گفتن با یه عمل سر پاییبه پره بینی غضروف اضافه میشه که از گوش برداشته میشه.من با اطمینان از اینکه قرار نیست بینی باز بشه و خود بینی دست نمیخوره وارد اتاق عمل شدم.متاسفانه ایشون علیرغم صحبت خودشون و حتی یاداوری دکتر بیهوشی که در جریان بودن پره های بینیو باز کردن و به زور کشیدن پایین و چون زیاد پایین اوردن نوک بینیو هم خواستن بیارن پایین که اونم اینطوری که سر بینیو چرخوندن یمت چپ و به طرف دیگه غضروف اضافه کردن مثل اینکه ایشون فقط میخواستن بینیو بلند کنن و اصلا چیز دیگه واسشون مهم نبوده. به خاطر این کشش چشم من از گوشه فرو رفته و فشار روش هست .بعد از ٦ ماه جای نوک قبلی که پوست بالا مونده بود خیلی ظاهرو بدتر کرد و ایشون گفتن جا داره درست بشه و قول دادن نوک بینیو برگردونن بالا ولی بازم اینبار کار خودشونو کردن و فقط خواستن اثرات عمل قبل یعنی پوست بالا اومده و رد چرخش تیغرو صاف کنن و اینبار داخل پره بخیه زده شد که مشکل تنفسی رو اضافه کرد.بدرن اینکه نوک بینیو برگردونن.بعد هم گفتن وایه گونه و چشم که فرو رفته برو ژل بزن و وقتی دیدن ناراحتم گفتن جایی که کشیده شده ماساژ بدم چشمم دریت میشه!!!و گفتن دیگه لازم نیست مطب برم.الان ١ سال و ٣ ماه میگذره و چهره من کاملا عوض شده .چشم و گونه فرو رفته ،بینی بلندتر.و فشاری که موقع خندیدن و گریه حتی روی صورتم هست.گفتن اگه بینی کوتاه بشه شاید یه مقدار حل بشه مشکل ولی باید دکتری باشه که بتونه انجام بده.من شیراز هستم و شما رو به من معرفی کردن.ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.چون به غیر از مشکل طاهری و تنفسی از لحاظ روحی واقعا به هم ریختم.


سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. بینی من در کودکی در یک سانحه ای دچار شکستگی شدید شد طوریکه امکان تنفس از طریق مجاری بینی برایم ممکن نبود. در سن 18 سالگی در شهرستان بینی ام را در جهت رفع مشکل تنفسی جراحی نمودم که متاسفانه علی رغم رفع مشکل تنفسی ظاهر بدی پیدا کرد. 8 سال بعد با مراجعه به یکی از جراحان در تهران جراحی ثانویه انجام شد منتهی نوک بینی همچنان فرورفتگی داشت. دوبار بعد از آن جراحی ترمیمی کاشت فضروف و تزریق چربی انجام شد ولی متاسفانه مشکل نوک بینی من به طور کامل حل نشد. من روش cost شما رو دیدم و بسیار امیدوارم شدم که بشود مشکل نوک بینی من حل شود مخصوصا اینکه شما را به عنوان پزشکی حاذق میشناسم. خواهش میکنم اگر امکان برایتان امکان دارد در مورد مشکل بینی من کمکم نمایید. با سپاس

با سلام

در مورد بینی ثانویه و مواردی مثل بینی شما ابتدا باید لطف کنید عکس های حال حاضر و قبل از عمل (قبل از عمل 18 سالگی)خود را برای شما تلگرام   ارسال نمایید تا راهنمایی های لازم را انجام دهند و در صورتی که بتوانند بینی شما رو بهتر کنند خدمتتان اطلاع دهیم.
 


سلام من 1 بار سال 88 جراحی کردم بینیم گوشتی با پوست ضخیم بود یک سال بعد که برای معاینه سالیانه به دکترم مراجعه کردم ایشون تشخیص دادن باید روتوش بشه ولی من اون زمان نتونستم انجام بدم بعدسال 93 مراجعه کردم ایشون بینیمو روتوش کردن بینیم بهتر شد ولی هنوز بینیم با توجه به این که صورت ریزی دارم بزرگ هست و از نیمرخ خیلی ارتفاع داره میخواستم بدونم اگر مراجعه کنم شما عیوب بینی منو رفع کنید.

با سلام

اصولا" بینی های گوشتی خیلی کوچک شدنی نیستند ولی بهرحال تا معاینه نشوید اظهار نظر دقیقی در مورد بینی تان نمی توان کرد.
 


سلام آقای دکتر من قصد ترمیم بینی پیش شما دارم و پیوند غضرف لازم داره بینیم از دنده یا گوش. از طرفی هم قصد بارداری دارم. من خانمای زیادی دیدم که حتی بینی طبیعی شون در دوران بارداری ورم شدید کرده و کمی تغییر شکل داده. با توجه به اینکه بینی بنده حساس تره چون پیوند لازمه، از نظر شما بهتره ترمیم بینیمو قبل ا ز بارداری انجام بدم یا چند ماه بعد بارداری؟ من راستش ترس از آب شدن غضرف در دوران بارداری و بد فرم شدن دوباره بینی رو دارم. خیلی خیلی سپاسگزارم از وقت و پاسخ شما.

با سلام

پرسش خوبی مطرح کرده اید.جراحی بینی ثانویه از بینی اولیه سخت تر می باشد،اما فاصله بارداری از عمل جراحی بینی بهتر است حداقل  6 ماه باشد.وگرنه بهتر است بعد از بارداری برای عمل بینی مراجعه بفرمائید.
 

سلام آقاى دکتر من ٣٥ سالم هست و حدود ١٢ سال قبل بینی ام رو عمل کردم، قبل از عمل سوراخ های بینی ام خیلی خیلی کم نامتقارن بود ولی اصلا بد و مشخص نبود. بینی خوبی هم داشتم ولی متاسفانه عمل کردم. بعد از عمل سوراخ های بینی من به شدت نامتقارن هست و چون بینی ام سربالا شده این عدم تقارن از روبه رو کاملا مشخصه. تیغه بینی ام از قسمت یک سوم پایین بینی ام به سمت چپ متمایل شده و از سوراخ چپ بینی تیغه کاملا مشخصه. غضروف سر بینی ام به سمت چپ کاملا متمایلهو در نتیجه از سمت راست به داخل فرو رفته و از سمت چپ بیرون امده به طوریکه نیم رخ راست و چپ و سه رخ راست و چپ کاملا متفاوت هست. در ضمن باید این رو هم بگم که فک من هم کامل متقارن نیست و به سمت چپ متمایل هست( به علت حادثه ای که برام دوران کودکی اتفاق افتاده بود). من ایران زندگی نمیکنم و به همین علت برام مقدور نبوده که در سال های گذشته بینی ام رو ترمیم کنم و از طرفی خیلی هم برام مهم نبود. سوال من این هست که ایا امکان این هست که با افزایش سن انحراف بینی بیشتر بشه یا حساسیت من بیشتر شده؟ و سوال دوم من این هست که من شاید تابستان امسال به ایران بیام و چه جوری میتونم عکسم رو برای شما بفرستم تا شما مشاوره بدید که آیا بینی من درست میشه؟ چون واقعا اگر درست نشه یا ریسک بالا باشه از همین الان تکلیف خودم رو بدونم و بهش کمتر فکر کنم و قبولش کنم ، چون احساس میکنم حساسیت ام زیاد شده و این واقعا باعث استرس و ناراحتی من شده. با تشکر

با سلام

با رشد بینی انحراف بینی هم بیشتر می شود ولی بعد از اتمام دوره رشد،بینی تغییر زیادی نخواهد داشت و احتمالا" شما زیاد حساس شده اید.

شما میتوانید عکس های بینی خودتان را با هماهنگی با منشی مطب ارسال نموده تا دکتر نظرات قابل ذکر خودشان را خدمتتان اظهار نمایند.البته که بعد از معاینه بینی و فک و صورت شما اظهار نظر دقیق تری می توان نمود.

همیشه در نظر داشته باشید که تغییر بینی نسبی است و 100رصد نیست.